X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Cała ta sytuacja to nie jest nic wyjątkowego". Tomasz Kozłowski o protestach medyków

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 09:33
- Adam Niedzielski jako już kolejny minister zdrowia zmaga się z zaniedbaniami poprzednich ministrów - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Kozłowski ("Fakt"). Gośćmi audycji byli także Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") i Jacek Łęski (Telewizja Polska).
Białe miasteczko PAP-1200.jpg
Dr Machnik: odbiór protestu medyków zależy od tego, jak potoczą się rozmowy

W sobotę odbył się ogólnopolski protest medyków. Protestujący z całej Polski zebrali się w południe w rejonie pl. Krasińskich, skąd przeszli przed KPRM. Po drodze zatrzymali się pod Ministerstwem Zdrowia, Pałacem Prezydenckim oraz Sejmem. Bezpośrednio po zakończeniu protestu w warszawskich Alejach Ujazdowskich, w pobliżu mieszczącej się po drugiej stronie ulicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, rozstawiono "Białe Miasteczko 2.0", jak nazywają je organizatorzy. Nawiązuje ono do "białego miasteczka" pielęgniarek z lata 2007 roku. Protestujący zapowiadają, że nie odejdą spod KPRM-u, dopóki ich postulaty nie zostaną spełnione.

Na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Kozłowski stwierdził, że "cała ta sytuacja to nie jest nic wyjątkowego". - Adam Niedzielski jako już kolejny minister zdrowia zmaga się z zaniedbaniami poprzednich ministrów - wskazał. Jak dodał, jest to powodem, przez który "sytuacje napięcia co kilkanaście miesięcy wybuchają między ministerstwem a medykami".

Posłuchaj
21:32 PR24_mp3 2021_09_14-08-36-14.mp3 Tomasz Kozłowski: resort powinien zadbać przede wszystkim o pielęgniarki i ratowników medycznych (Polskie Radio 24/Debata Poranka)

- Życzyłbym sobie, aby resort zadbał przede wszystkim o pielęgniarki i ratowników medycznych, bo to na nich będzie stał ten system, jeśli sytuacja z koronawirusem się pogorszy - zaznaczył redaktor "Faktu".

Jakub Pacan zauważył z kolei, że "postulaty, które były podnoszone przez związek, są systematycznie realizowane". - Z jednej strony chodzi o system, z drugiej jednak o pieniądze - zaznaczył.

Jak dodał, "faktycznie tak jest, że pielęgniarki i ratownicy medyczni i ten personel paramedyczny, pracownicy administracyjni, byli w Polsce zawsze niedoceniani". 

Jacek Łęski odniósł się natomiast do próśb protestujących o spotkanie z premierem. - Trochę się dziwię, że nie poprosili o prezydenta - powiedział. - Skoro już w taki sposób zaczynamy prowadzić rozmowę, to od razu pokazuje, że tu chodzi o efekt polityczny, a nie o uzyskanie jakichś konkretnych spraw dla środowiska medycznego - wskazał.

- Jeżeli minister zdrowia to jest dla nich za mało, to naprawdę powstaje pytanie, o co chodzi? - zaznaczył. Jak dodał, "rozumie postulaty środowiska medycznego, które przez lata miało problemy, czy było zaniedbane płacowo". - W tej chwili jednak te płace systematycznie rosną - podkreślił. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Debata poranka"

Prowadzi: Dorota Kania

Goście: Tomasz Kozłowski ("Fakt"), Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") i Jacek Łęski (Telewizja Polska)

Data emisji: 14.09.2021

Godzina: 08.36

PAP/jb


Czytaj także

Podwyżki dla medyków. Dane Ministerstwa Zdrowia z ostatnich lat mówią wszystko

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 13:43
11 września rozpoczął się protest medyków, którzy domagają się podwyżek. Wielu obserwatorów zarzuca rządowi, że nie robi nic w kwestii wzrostu wynagrodzeń pracowników służby zdrowia. Jak jednak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, tylko w przypadku rezydentów zarobki brutto wzrosły w ostatnich latach o ponad 70 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Konieczny o proteście pracowników medycznych: rząd postępuje chaotycznie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 13:48
- W służbie zdrowia najbardziej brakuje jasnego i przejrzystego systemu wynagrodzeń. Niestety, ale ucieka się od wprowadzenia czegoś w rodzaju ponadzakładowego zbiorowego układu pracy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia senator Lewicy Wojciech Konieczny, odnosząc się do sytuacji medyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba porozumienia rządu z opozycją". Bartoszewski o reformie służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 18:25
- Trzeba zakładać, że zmiany potrwają nawet 10 lat, a nie jedną sejmową kadencję. Niestety politycy myślą krótkoterminowo - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski.
rozwiń zwiń