X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sakiewicz: Biden oddał Rosji wszystko, co chciała, sam nie uzyskał nic

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 11:03
- Moskwa od lat 70. prowadzi rozmowy pokojowe w celu rozbrajania USA. Jak się zdarzali głupsi prezydenci, to im się to nawet czasem udawało - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli również Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita") i Agaton Koziński ("Wszystko co najważniejsze"). 
Tomasz Sakiewicz
Tomasz SakiewiczFoto: PR24/TB

Goście audycji byli pytani o ocenę bieżących wydarzeń rozgrywających się na arenie międzynarodowej. Tematem rozmowy były m.in. ingerencja Unii Europejskiej i USA w polską politykę wewnętrzną, wymagania Wspólnoty w kwestii ochrony środowiska, a także relacje amerykańsko-rosyjskie. 

Czytaj także:
Minister Szymon Szynkowski vel Sęk (1).jpg
Premier Saksonii wzywa UE do równowagi w dialogu z Polską. Szymon Szynkowski vel Sęk: cieszy głos rozsądku

Ogromna konkurencja

Agaton Koziński skomentował sposoby wywierania nacisku na polskie władze ze strony m.in. Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. - Instrumenty, po jakie sięgają nasi partnerzy to instrumenty, na które sami się do pewnego stopnia zgodziliśmy, wstępując do różnego rodzaju sojusze - ocenił dziennikarz. Podkreślił również, że porównanie obecnych metod do tych z czasów komunizmu "jest zdecydowanie przerysowane". 

Gość PR24 wskazał, że przyczyną niektórych interwencji jest szalenie konkurencyjne środowisko międzynarodowe. - O ile, w biznesie dochodzi do rozwiązań, które się określa "win-win situation", o tyle w stosunkach międzynarodowych takich sytuacji jest niewiele - mówił dziennikarz i podkreślił, że "pula zasobów, o które trwa rywalizacja, jest zamknięta". - Ci, którzy chcą mieć więcej, niż mają, muszą komuś zabrać - zaznaczył. 

Posłuchaj
22:02 _PR24_AAC 2021_07_29-08-37-30.mp3 Tomasz Sakiewicz, Agaton Koziński, Tomasz Pietryga o bieżących wydarzeniach na arenie międzynarodowej. ("Debata poranka")

Ochrona środowiska

Tomasz Pietryga odniósł się do oczekiwań Unii Europejskiej w kwestii ochrony środowiska. Jego zdaniem "Polska nie jest w tej sprawie najgorzej traktowana w Europie". - Cały świat zmierza w stronę zielonej energii i tego, aby minimalizować zanieczyszczenie środowiska - podkreślił. 

- Reguły dla wszystkich są takie same. Być może w Polsce są one bardziej odczuwalne, bo nasza gospodarka od lat jest oparta na węglu - tłumaczył redaktor i dodał, że w innych krajach pewne zmiany zostały wprowadzone już wcześniej. - U nas ta transformacja idzie wolniej - ocenił. 

Czytaj także:
1200_KE_shutterstock.png
Kolejne państwa z decyzją Komisji Europejskiej. Zatwierdzono programy odbudowy

Gość PR24 wyraził również nadzieję, że rząd zaprezentuje w tej sprawie taki plan, z którego będą zadowolone zarówno polscy górnicy, jak i Komisja Europejski.

Czytaj także:

Relacje amerykańsko-rosyjskie

Tomasz Sakiewicz zwrócił uwagę z kolei na stosunki amerykańsko-rosyjskie. - Moskwa od lat 70. prowadzi rozmowy pokojowe w celu rozbrajania USA. Jak się zdarzali głupsi prezydenci, to im się to nawet czasem udawało - stwierdził. Dziennikarz zauważył, że "Amerykanie pozbywali się swoich środków przewagi, zostawiając je Rosjanom".

Zdaniem redaktora Joe Biden jest mało skuteczny w rozmowach z Kremlem. Gość PR24 liczy jednak, że "lobby militarne w USA nie pozwoli mu na dalekie ustępstwa". - Niemniej mamy do czynienia z prezydentem, który nie tylko jest słabszy, niż przewidywano, ale też słabszy niż był wcześniej - ocenił. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Audycja: Debata poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Agaton Koziński ("Wszystko co najważniejsze"), Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 29.07.2021

Godz. emisji: 8:35

jtb/pr24/PAP

Czytaj także

Polska liderem w wydatkowaniu środków UE. Wiceminister funduszy: powinniśmy być z tego dumni

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 22:00
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda powiedział, że przewodnia rola Polski pod względem wydatkowania środków unijnych w mijającej perspektywie finansowej dowodzi, że skutecznie uda się zagospodarować pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Komisja Europejska poinformowała, że Polska jest liderem w Unii Europejskiej pod względem wydatkowania wspólnotowych środków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przedmiot rosnącego w swojej temperaturze sporu". Prof. Konarski o reformie sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 09:25
- Sądy działają wciąż opieszale, jest bardzo wiele grup, które są niezadowolone z ich działalności, a jednocześnie są niezadowolone z tego, w jaki sposób rząd traktuje swoje obietnice i jaką stosuje retorykę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski (Akademia Finansów i Biznesu Vistula).
rozwiń zwiń