X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Gdzie są ci, którzy chwalili Bidena?". Publicyści o porozumieniu Waszyngton-Berlin

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 09:20
- Porozumienie między Waszyngtonem a Berlinem ws. Nord Stream 2 jest niekorzystne dla Polski, Ukrainy i krajów nadbałtyckim. Gdzie są dzisiaj ci wszyscy, którzy wychwalali Bidena jako wielkiego demokratę, który będzie walczył z Rosją Putina? - pytał w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet). W "Debacie Poranka" uczestniczyli także Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i Piotr Grzybowski ("Tygodnik Katolicki Niedziela").

Administracja prezydenta USA Joego Bidena i niemieckie MSZ ogłosiły w środę we wspólnym oświadczeniu porozumienie w sprawie zakończenia sporu na temat NS2. W ramach umowy USA wstrzymują nakładanie sankcji na rurociąg, zaś Niemcy zainwestują w ukraińskie projekty i zobowiążą się do sankcji w razie wrogich działań Rosji.

Posłuchaj
21:52 _PR24_AAC 2021_07_23-08-36-11.mp3 "Gdzie są ci, którzy chwalili Bidena?". Publicyści o porozumienie Waszyngton-Berlin (Debata Poranka)

- Wszystkie konflikty na linii Tusk-Kaczyński są zupełnie nieistotne wobec tego, że nasz świat z każdym dniem staje się coraz bardziej niebezpieczny. Putin otrzymał de facto zielone światło dla agresji i dalszych działań militarnych w naszej części Europy - ocenił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski.

shutterstock joe biden free 1200.jpg
Prof. Jacek Reginia-Zacharski o polityce Joe Bidena: doszło do zmiany wektora

"Mało eleganckie zachowania wobec nowej administracji USA"

Marcin Piasecki wskazywał na antenie Polskiego Radia 24, że sytuacja Polski byłaby dziś inna, gdyby polska dyplomacja nie stawiała od lat tylko na jednego konia, czyli administrację Trumpa. - Polska klasa polityczna z prezydentem na czole zachowuje się mało elegancko wobec nowej administracji USA - powiedział.

- Polska miała szansę, aby być silnym graczem naszej części świata w międzynarodowych rozgrywkach. Gdyby nasza dyplomacja działała lepiej, być może porozumienie między Waszyngtonem i Berlinem byłoby inne - dodał.

Czytaj także:

Piotr Grzybowski podkreślał, że polityka historyczna i kultura pamięci jest niezbędna w dzisiejszych czasach. - Tożsamość narodowa jest jednym z koniecznych elementów, aby wzmacniać społeczeństwo - mówił.

- Kibicuję dr. Nawrockiemu. IPN musi wreszcie zacząć działać dynamicznie i precyzyjnie. Potrzeba nowego IPN z wizją na przyszłość. To jedna z kluczowych instytucji dla Polski - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

* * *

Czytaj także

Porozumienie USA i Niemiec ws. Nord Stream 2. Rewald: podejście amerykańskie jest bardzo pragmatyczne

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 20:30
Amerykanie i Niemcy porozumieli się ws. Nord Stream 2. W ramach umowy Niemcy mają stworzyć Zielony Fundusz dla Ukrainy i przeznaczyć na niego przynajmniej 175 mld dolarów, wspierać Inicjatywę Trójmorza, a w razie wrogich działań Rosji uruchomić nowe sankcje. Jakie będą skutki umowy amerykańsko-niemieckiej? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Błąd, którego skutki będą odczuwalne przez pokolenia". Senator Ted Cruz o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 01:02
Republikański senator Ted Cruz z Teksasu zapowiedział w czwartek, że będzie wstrzymywał senacki proces zatwierdzania nominowanych przez prezydenta dyplomatów do czasu, kiedy ten nałoży wymagane przez Kongres sankcje na Nord Stream 2. W wyniku jego działań na zatwierdzenie czeka ok. 60 kandydatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Żurawski vel Grajewski ws. Nord Stream 2: to współczesne porozumienie z Monachium

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 07:53
- Amerykańsko-rosyjsko-niemieckie porozumienie aprobujące kontynuację budowy gazociągu Nord Stream 2 można porównać z układem w Monachium z 1938 roku - powiedział politolog z Uniwersytetu Łódzkiego prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.
rozwiń zwiń