X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Stand-up, groteska, kłamstwa". Komentarze po wystąpieniu Tuska w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 11:20
- Donald Tusk jest retorycznie groteskowy. Zobaczyliśmy człowieka, który kłamie i nie ma do zaproponowania nic poza wściekłością i frustracją - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Biedroń (wPolityce.pl), który z Markiem Wróblem (Fundacja Republikańska) i Bartoszem Machalicą (Centrum Daszyńskiego) komentował poniedziałkowy wiec w Gdańsku. 

Donald Tusk podczas wiecu na Długim Targu w Gdańsku wyzwał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na pojedynek na argumenty. "Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi, wymieńmy się argumentami" - powiedział były premier, który niedawno wrócił do krajowej polityki.

- Nie sądzę, aby tak wytrawny polityk jak Donald Tusk zmęczył się kilkoma dniami występów i musiał wyjeżdżać na urlop. Jego zniknięcie było zamierzonym rodzajem taktyki - ocenił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel (Fundacja Republikańska).

Posłuchaj
21:29 _PR24_AAC 2021_07_20-08-35-12.mp3 "Stand-up, groteska, kłamstwa". Komentarze po wystąpieniu Tuska w Gdańsku (Debata Poranka)

- Efekt Tuska nie jest zadowalający. Wczorajsze przemówienie retorycznie było pełne perełek, a nawet przypominało stand-up. Niestety znów zabrakło konkretnych pomysłów czy chociaż ich zapowiedzi - dodał Wróbel.

tusk 1200 (4).jpg
"To kompleksy". Suski o propozycji Tuska ws. debaty z Kaczyńskim

"Tusk to powrót do opozycji totalnej"

Wojciech Biedroń (wPolityce.pl) wskazywał, że "Donald Tusk wystąpił w swoim mateczniku, w którym ma wielu wyznawców, ale nie widzieliśmy powalającej frekwencji". - Spodziewałem się tysięcy osób, a zobaczyliśmy spęd młodych działaczy partyjnych - powiedział dziennikarz.

Z kolei Bartosz Machalica (Centrum Daszyńskiego) zwracał uwagę na to, że "misja Donalda Tuska jest misją ratunkową dla PO, nie dla opozycji". - Opozycja od czasu strajków kobiet radziła sobie całkiem nieźle jako całość, to PO miała coraz większe kłopoty - wskazywał.

Czytaj także:

- Donald Tusk to powrót do opozycji totalnej. To, co mówi, nie różni się niczym od tego, co już w 2016 roku mówił Grzegorz Schetyna - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: Debata Poranka

Prowadząca: Dorota Kania

Goście: Bartosz Machalica (Centrum Daszyńskiego), Wojciech Biedroń (wPolityce.pl), Marek Wróbel (Fundacja Republikańska)

Data emisji: 20.07.2021

Godzina emisji: 8.36

ks

Czytaj także

"Dostał stanowisko od Merkel. To wątpliwa kwalifikacja dla polskiego polityka". Wildstein o Tusku

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 20:01
-  Pojawia się osoba, która jest postrzegana przez zwolenników PO jako niezwykła, wspaniała, oświecona - dlatego, że Angela Merkel dała jej stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. To dla mnie dość wątpliwa kwalifikacja dla polskiego polityka - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, pisarz i publicysta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma racji bytu". Prof. Kik o wyzwaniu Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 21:21
 - Jarosław Kaczyński powinien odpowiedzieć Donaldowi Tuskowi "róbmy swoje", przekazujemy Polakom koncepcję Polskiego Ładu. Jeden będzie niweczył wszystko słowem, a drugi będzie informował o tym co tak naprawdę robi - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Kazimierz Kik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Słabszy zawsze zabiega o debatę z silniejszym, to PR-owy zabieg". Tarczyński o propozycji Tuska

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 08:17
- Zawsze jest tak, że ta strona słaba, mająca bardzo małe szanse na wygraną, zabiega o debatę z silniejszym. Stąd propozycja Donalda Tuska w sprawie debaty z Jarosławem Kaczyńskim - powiedział w Polskim Radiu 24 Dominik Tarczyński, europoseł PiS-u. 
rozwiń zwiń