X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pomagają rosyjskiej grze". Sakiewicz o komentarzach opozycji nt. cyberataków

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 10:01
- Doszło do ataku na państwo polskie. A komentarze - zarówno dziennikarzy, jak i polityków - bardzo pomagają rosyjskiej grze - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji byli także: Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze") i Rafał Woś (Salon24.pl).

Konta mailowe szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka i jego żony, a także ich konta w mediach społecznościowych padły ofiarą hakerskiego ataku. W związku z tym wydarzeniem wczoraj odbyło się niejawne posiedzenie Sejmu dotyczące cyberbezpieczeństwa. 

1200_Müller_PAP.jpg
Atak dezinformacyjny skierowany w Polskę. Müller: służby zidentyfikowały niektórych autorów działań

Według "Gazety Wyborczej" hakerzy, którzy włamali się na konto szefa kancelarii premiera, ujawnili maila, który miał wskazywać na plany użycia wojska przeciw protestującym w ubiegłym roku w ramach tzw. strajku kobiet. Dziennik jednocześnie zaznaczył, że korespondencja ta mogła zostać "częściowo lub całkowicie" spreparowana. Pomimo to, do tej narracji przyłączyli się niektórzy politycy opozycji.


Posłuchaj
22:00 PR24_mp3 2021_06_17-08-35-56.mp3 Agaton Koziński, Rafał Woś i Tomasz Sakiewicz o cyberatakach (Debata poranka)

 

Zdaniem Agatona Kozińskiego "problem zaczął się od tego, że najważniejsi państwowi urzędnicy dali się podejść jak dzieci i zostali złapani na tym, że nadużywają prywatnych skrzynek". - To absolutnie nie powinno mieć miejsca. Powinny z tego zostać wyciągnięte daleko idące konsekwencje - powiedział dziennikarz. 

Rafał Woś z kolei podkreślił, że "naprawdę nie rozumie antypatii otoczenia premiera Morawieckiego do korzystania z rządowej infrastruktury, także w przypadku cyberinfrastruktury". - Naprawdę nie ma potrzeby posługiwania się przez polityków najwyższego szczebla gmailowymi kontami pocztowymi. To naprawdę da się zrobić inaczej - stwierdził. 

Czytaj także:

W opinii Tomasza Sakiewicza w tym cyberataku chodziło o to, żeby "pokazać, że jest włamanie, poinformować o tym cały świat, a potem sterować informacją, której nie było na tych skrzynkach, ale jest ona w ten sposób uprawdopodobniona".

- A komentarze - zarówno dziennikarzy, jak i polityków - bardzo pomagają rosyjskiej grze. Opis tego typu gier znajduje się w bardzo wielu książkach o GRU czy KGB. Wtedy nie było internetu, ale dziś to wszystko przeszło również do sieci - zaznaczył gość PR24. 

- Polska klasa polityczna i liderzy opinii publicznej grają w grę rosyjską. Pierwsza reakcja powinna być taka, że trzeba ukarać za to Rosję. To jest atak na polskie państwo - dodał Tomasz Sakiewicz. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata Poranka"

ProwadzącyStanisław Janecki

Goście: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"), Rafał Woś (Salon24.pl)

Data emisji: 17.06.2021

Godzina emisji: 8.36

bartos

Czytaj także

Wiceszef MON o publikacjach Onetu nt. karabinka Grot: to forma czarnego PR-u

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 08:15
- Nie odnotowaliśmy ani jednego przypadku, by karabin Grot był zagrożeniem dla życia i zdrowia żołnierzy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. 
rozwiń zwiń