X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kik: część polityków PO oczekuje powrotu Tuska, ale to nie znaczy, że chcą tego wyborcy

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 09:03
- Ze względu na dosyć partykularne interesy, część polityków Platformy Obywatelskiej oczekuje powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Ale wcale nie jest powiedziane, że tego chcieliby wyborcy - podkreślił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Kazimierz Kik. 

Według portalu wPolityce.pl były premier "miałby wystartować w wyborach uzupełniających do Senatu w którymś z okręgów zdominowanych przez opozycję".

chwedoruk663.jpg
Prof. Chwedoruk: z powrotu Tuska najbardziej ucieszą się w PiS

Wybory uzupełniające byłyby możliwe, gdyby obecna senator Lidia Staroń, która jest jednocześnie kandydatką PiS na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, objęła ten urząd. Wówczas "zwolni się miejsce w okręgu olsztyńskim, w którym Tusk miałby ogromne szanse na zwycięstwo. A jeśli senator Staroń nie zostanie RPO, opozycja nakłoni któregoś z senatorów do złożenia mandatu" - podkreślono. 


Posłuchaj
08:42 PR24_mp3 2021_06_11-07-51-19.mp3 prof. Kazimierz Kik o ewentualnym powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki (Temat dnia)

- Donald Tusk jest politykiem spełnionym. Osiągnął dużo więcej niż wielu innych polityków. Dla niego ta sprawa nie jest priorytetowa. Dużo zyskał, teraz może tylko stracić - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik. 

- Jego postać - człowieka doświadczonego - na pewno wzbogaciłaby polską scenę polityczną. Ze względu na dosyć partykularne interesy, część polityków Platformy Obywatelskiej oczekuje powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Ale wcale nie jest powiedziane, że tego chcieliby wyborcy - dodał profesor. 

Podkreślił również, że "przestrzega przed myśleniem kategoriami interesów partyjnych, zwłaszcza interesów aktywów partyjnych". 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: prof. Kazimierz Kik 

Data emisji: 11.06.2021

Godzina emisji: 7.47

bartos

Czytaj także

Iwona Arent: nawet w PO nie wszyscy oczekują powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 18:10
- Kiedy z polityki powoli odchodzi Angela Merkel, powrót Donalda Tuska do Polski może stać się bardziej realny. Ale pamiętajmy, że nawet w Platformie Obywatelskiej nie wszyscy radośnie oczekują jego przybycia - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Iwona Arent. 
rozwiń zwiń