X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Echa przemówienia prezydenta Litwy. Kożuszek: z punktu widzenia Polski to bardzo ważny sygnał

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 10:06
- Nie mamy wątpliwości, iż jeżeli chodzi o ograniczanie i ewentualne odstraszanie Rosji, sojusz Polski i państw bałtyckich funkcjonuje od dawna. Kluczową rzeczą jest podejście Stanów Zjednoczonych. Niestety postawa administracji Joe Bidena jest płynna. Myślę, że na to gra przede wszystkim Władimir Putin - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska"). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") i dr Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego).

- Litwa nigdy nie uzna aneksji Krymu i będzie działać na rzecz zakończenia faktycznej okupacji części wschodniej Ukrainy - powiedział w polskim Sejmie prezydent Litwy Gitanas Nauseda podczas wystąpienia z okazji święta Konstytucji 3 maja.

Victor Orban 663 free
"Przełomowe wydarzenie". List premiera Węgier z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

- Moim zdaniem, bardzo ważne jest w kontekście przyszłych relacji w ramach UE, żeby ten blok grupy Wyszehradzkiej do tego zmobilizować, chociaż wiemy, że tutaj jest problem. Relacje z Rosją są jedną z tych kwestii, w których polski rząd był zmuszony do tego, żeby uznać jakąś alternatywną wizję polityki, którą prowadzi Victor Orban, co oczywiście nie jest najmądrzejsze - ocenił Kożuszek. 

- Mobilizacja rosyjskich sił zbrojnych na granicy z Ukrainą i działania wojenne we wschodniej Ukrainie, dokonywane przez nielegalne, uzbrojone i wspierane przez Moskwę grupy, świadczą o wysiłkach, presji i podżeganiu do napięcia militarnego, jako dźwigni politycznego wpływu - dodał prezydent Nauseda. 

- Na pewno jest to mocne wystąpienie. Widać, że historia nabiera znowu przyśpieszenia. Można się cieszyć z tego, że w ramach Trójmorza, które się tworzy, o którym się mówi, Polska odgrywa bardzo ważną rolę. Uważam, że to jest bardzo dobre. Natomiast bez przekonania Europy Zachodniej do tego, że z Rosją nie ma żartów, trudno nam będzie działać - dodał Jakub Pacan. 

Z kolei Sebastian Gajewski zaznaczył, że dla Kremla takie wystąpienia nie są straszakami. - Myślę, że na Rosji wczorajsze przemówienia nie zrobią specjalnego wrażenia, tak jak pokazuje to w zasadzie nasze codzienne doświadczenie. Niewiele komunikatów, które płyną ze strony państw Europy Zachodniej, czy świata zachodniego, do którego się zaliczamy, robi dzisiaj wrażenie na Rosji.


Posłuchaj
22:04 PR24_mp3 2021_05_04-08-35-42.mp3 Publicyści o polityce Europy Środkowo-Wschodniej wobec Rosji ("Debata poranka")

   

- Te wspólne obchody 3 maja, spotkanie, które odbyło się wczoraj, odczytuję jako bardzo sensowny krok, dlatego, że rzeczywiście jest tak, iż - jeżeli nawet spojrzymy tylko na nasz region - nie wszystkie państwa, z którymi blisko współpracujemy, dostrzegają w równy sposób zagrożenie rosyjskie i w równy sposób je identyfikują - podsumował prawnik z Centrum Daszyńskiego.       

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Debata poranka"

Prowadziła: Eliza Olczyk 

GościeMaciej Kożuszek ("Gazeta Polska"), Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność"), dr Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego)

Data emisji: 04.05.2021

Godz. emisji: 08.36

kmp

Czytaj także

Współpraca z rządem, szczyt NATO, Grupa V4. Szef Gabinetu Prezydenta o planach na ten rok

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 16:05
- W najbliższej przyszłości przewidywane są takie wydarzenia, jak szczyt NATO-wski, jak kwestie dotyczące czworokąta wyszehradzkiego. Te rzeczy będą dla pana prezydenta priorytetem - mówił w Polskim Radiu 24 nowy szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot. Prezydencki minister wyraził też nadzieję na dalszą owocną współpracę z USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pod polskim przewodnictwem jest silna, zjednoczona i aktywna". Wiceszef MSZ o Grupie Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 15:27
- Dzisiejsza wideokonferencja oraz wspólna deklaracja premierów w sprawie rosyjskich aktów sabotażu w Czechach pokazuje, że Grupa Wyszehradzka pod polskim przewodnictwem w tych trudnych czasach jest zjednoczona, solidarna i działa aktywnie - mówił wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
rozwiń zwiń