X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sakiewicz: Lewica przypomniała, że jest samodzielnym bytem

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 10:00
Lewica pokazała, że nie zawsze będzie popierać Platformę, ale czasem może ich nie popierać albo np. poprzeć coś, co jest korzystne dla nich i jednocześnie dla obozu władzy. Natomiast co robi Platforma tak naprawdę? Platforma hoduje w tej chwili własną lewicę w postaci Marty Lempart - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Rafał Woś z "Tygodnika Powszechnego" i Agaton Koziński z "Wszystko Co Najważniejsze".

We wtorek Lewica poinformowała, że w sprawie Krajowego Planu Odbudowy udało się jej porozumieć z rządem, w związku z czym do KPO zostaną dopisane postulaty Lewicy, zaś to ugrupowanie poprze w Sejmie uchwalenie programu. W związku z tą umową na Lewicę spadła fala krytyki ze strony Koalicji Obywatelskiej, która zadeklarowała głosowanie przeciwko KPO, dzięki któremu do Polski mają trafić gigantyczne środki z Unii Europejskiej, które mają wspomóc gospodarkę po kryzysie spowodowanym przez pandemię. W "Debacie poranka" sprawę komentowali publicyści: Rafał Woś, Agaton Koziński i Tomasz Sakiewicz.

Waldemar Buda 1200.jpg
"W piątek rząd przyjmie dokument". Waldemar Buda o Krajowym Planie Odbudowy

Rafał Woś z "Tygodnika Powszechnego" stwierdził, że w oburzenie na Lewicę wiąże się z tym, że część opozycji, szczególnie ta związana z Koalicją Obywatelską, "marzy o stworzeniu czegoś na kształt szerokiego, "antypisowskiego" obozu, który byłby w stanie przy jakiejś okazji jeszcze przeciągnąć jakąś część Zjednoczonej Prawicy (...) i w ten sposób odzyskać władzę".

- Obóz liberalny (...) jest w stanie dopuścić jedynie istnienie lewicy jako oddzielnej siły politycznej, z którą się czasem o coś pospierają, tylko pod warunkiem, że ta lewica jest na takiej żyłce, żeby oni mogli w dowolnym momencie tę żyłkę ściągnąć. Lewica trochę pohasa w jakimś temacie, ale jak trzeba powiedzieć to, co KO chce, żeby Lewica powiedziała, to oni pociągną za ten sznurek, znowu ustawią ich w szeregu "antypisu" - mówił Rafał Woś.

Czytaj również:

Agaton Koziński z "Wszystko Co Najważniejsze" zauważył, że "szeroko rozumiana liberalno-lewicowa opozycja dowiodła, że uważa, że ich wyborcy mają pamięć złotej rybki". Jak stwierdził, objawiać się ma to tym, że owi wyborcy zapomną to, co politycy mówili zaledwie chwilę wcześniej, a zapomną, bo "to jest w ich interesie".

mucha screen PR1 jedynka free 1200.jpg
"Zupełne oderwanie od realiów". Mucha krytykuje komentarz Sikorskiego o porozumieniu PiS z Lewicą

- Bo w ich interesie jest odsunięcie PiS-u od władzy i właściwie w tym jednym zdaniu zamyka się cała logika funkcjonowania opozycji. Dlatego jest takie oburzenie na Lewicę. Ja nie wierzę, żeby Lewica odeszła od tego szlagwortu "odsunąć PiS od władzy", oni są również zdeterminowani, aczkolwiek wyraźnie widać, że próbują używać innych narzędzi do tego. Stąd ten sojusz taktyczny - mówił Agaton Koziński.

Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej" zwrócił uwagę, że jesteśmy świadkami przekształcenia na polskiej scenie politycznej, gdzie - obok opozycji totalnej - wykształca się ponownie po prostu opozycja. Na tym - wyjaśnił - polega samodzielność partii politycznych, że mogą one coś poprzeć lub wręcz przeciwnie.

- Po prostu Lewica przypomniała, że jest samodzielnym bytem politycznym i to nie oznacza, że będzie zawsze popierać Platformę, ale że czasem może ich nie popierać albo np. poprzeć coś, co jest dla nich korzystne, a jednocześnie jest korzystne dla obozu władzy. Natomiast co robi Platforma tak naprawdę? Platforma hoduje w tej chwili własną lewicę w postaci Marty Lempart - mówił Tomasz Sakiewicz.

Adrian Zandberg 1200.jpg
"To pieniądze dla 38 mln Polaków". Adrian Zandberg o porozumieniu ws. Funduszu Odbudowy

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:31 PR24_mp3 2021_04_29-08-35-38_Debata.mp3 Rafał Woś, Agaton Koziński i Tomasz Sakiewicz o sporze KO z Lewicą w sprawie Krajowego Planu Odbudowy ("Debata poranka" / PR24)

* * *

Audycja: "Debata poranka"
Prowadzi: Stanisław Janecki
Goście: Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny"), Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"), Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska")
Data emisji: 29.04.2021
Godzina emisji: 08.35

PR24/jmo

Czytaj także

Fogiel o porozumieniu z Lewicą: przypomnijmy, o co idzie gra, to ponad 770 mld złotych

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 08:05
- To jest polityka, więc nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że się negocjuje, rozmawia, szuka wspólnych punktów - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do porozumienia ws. Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adamczyk: koalicja ma się dobrze. Niezagrożone są projekty, na które czekają Polacy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 08:18
- Budujemy koalicję dla Polski w kontekście przyjęcia Krajowego Programu Odbudowy, jestem przekonany, że będzie ona bardzo duża - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń