X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Lodowski: przegrywamy z pandemią przez brak konsekwencji i dyscypliny

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 10:00
- Dla wielu z nas problemem jest założenie maseczki, nie mówiąc o większych wyrzeczeniach - wskazywał w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski, który z Agatonem Kozińskim "Wszystko co najważniejsze" brał udział w "Debacie Poranka".

Wskazując na spadek liczby hospitalizacji i infekcji koronawirusem, gubernatorzy Teksasu i Missisipi ogłosili zniesienie restrykcji w ich stanach. Wywołało to zaniepokojenie Białego Domu, który - mimo przyspieszającej akcji szczepień - wzywa, by nie tracić czujności. 

Posłuchaj
22:08 PR24_mp3 2021_04_08-08-37-29.mp3 Lodowski: przegrywamy z pandemią przez brak konsekwencji i dyscypliny (Debata Poranka)

- Teksas podjął się eksperymentu na żywym organizmie. Może okazać się, że należy wystrzegać się daleko idących restrykcji sanitarnych, bo efektywność walki z koronawirusem będzie taka sama, a a gospodarka będzie lepiej się rozwijała, ludzie lepiej czuli - powiedział w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński.

koronawirus usa free shutt 1200 .jpg
Teksas i Missisipi znoszą restrykcje covidowe. Ekspert: to decyzja polityczna

"To podstawowy problem krajów europejskich"

Agaton Koziński przyznał, że przebywanie non-stop w czterech ścianach źle wpływa na ludzką psychikę. - Sam pracuję od roku z domu i źle to znoszę. Byłbym zwolennikiem zniesienia restrykcji. Problem jest taki, że lepszej metody walki z pandemią nikt jeszcze nie wymyślił - powiedział.

Czytaj także:

Miłosz Lodowski wskazywał, że np. Tajwan poradził sobie z pandemią przede wszystkim społeczną dyscypliną, której u nas niestety brak. - To podstawowy problem krajów europejskich. U nas brak konsekwencji, kontroli systemowej i samodyscypliny - mówił.

- W walce z pandemią przegrywamy przez manierę anarchizmu, która w naszej polskiej duszy bardzo silnie znajduje odzwierciedlenie - dodał publicysta.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

* * *

Audycja"Debata poranka"

Prowadził: Stanisław Janecki

Goście: Miłosz Lodowski (publicysta), Agaton Koziński ("Wszystko co najważniejsze")

Data emisji: 08.04.2021

Godz. emisji: 08.35

ks

Czytaj także

Czy badania nad Sputnikiem V były prowadzone zgodnie z normami etycznymi? EMA zbada sprawę

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 11:47
Europejska Agencja Leków w przyszłym tygodniu rozpocznie dochodzenie ws. tego, czy badania kliniczne nad rosyjską szczepionką przeciwko COVID-19 były prowadzone zgodnie z normami etycznymi - podał w środę dziennik "Financial Times".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jankowski: Wielka Brytania jest przykładem na to, że szczepionka AstraZeneki jest bezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 19:04
- Spójrzmy na Wielką Brytanię, która szczepi się AstraZeneca. Sytuacja tam bardzo się poprawia i jest to skutek szczepień. Widać, że ta szczepionka działa, a skutki uboczne są marginalne. Robienie dyskusji dookoła tej szczepionki nie ma większego sensu - skomentował dyskusje nad bezpieczeństwem szczepionki Łukasz Jankowski, dziennikarz radia WNET. Gościem "Debaty dnia" była także Edyta Hołdyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionka AstraZeneca a powikłania. Producent zbada wszystkie przypadki zakrzepów

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 06:48
Koncern AstraZeneca zbada wszystkie przypadki zakrzepów krwi po podaniu szczepionki. Informacja o możliwości zakrzepów zostanie też umieszczona jako jeden z możliwych skutków ubocznych. To reakcja na wcześniejsze informacje Europejskiej Agencji Leków, która uznała, że powikłania mogą być efektem podania brytyjsko-szwedzkiej szczepionki.
rozwiń zwiń