X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zjednoczoną Prawicę nadal więcej łączy, niż dzieli". Agaton Koziński o sytuacji w obozie rządzącym

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 11:05
- Sytuacja, w której wszyscy walczymy z kryzysem pandemicznym, a w świecie wielkiej polityki dochodzi do istotnych przewartościowań i problemów z jednością, to nie jest dobry prognostyk - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta. W dyskusji wzięli udział również Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze") oraz Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").

Posłowie Solidarnej Polski i Porozumienia w głosowaniu nad poprawką Senatu do nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym zagłosowali inaczej niż PiS i zajęli takie samo stanowisko jak kluby opozycyjne. Dzięki takiemu rozkładowi głosów poprawka została zaakceptowana.

Tomasz Latos 1200.jpg
Tomasz Latos: jedynym programem PO jest chęć obalenia rządu Zjednoczonej Prawicy

We wtorek Sejm głosował m.in. nad poprawkami Senatu do nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Sejmowa komisja finansów publicznych zarekomendowała przyjęcie jednej poprawki Senatu, spośród 25 zgłoszonych przez izbę wyższą. Ostatecznie w głosowaniu przyjęta została nie tylko ta poprawka usuwająca oczywistą pomyłkę, która znalazła się w przepisach, ale także kilka innych.

Miłosz Lodowski zwracał uwagę na różnice zdań w koalicji rządzącej. - To niewłaściwe myślenie i być może sposób realizacji zmęczenia politycznego długotrwałym rządzeniem, czy chęć oddania rządów, a wszystko będzie ku temu zmierzać, jeśli jedności w obozie rządzącym nie będzie - ocenił.

- Głównym problemem świata politycznego nie jest to, czy następuje zmęczenie sprawowaniem władzy przez rządzących, ale to, że nie widać tych, którzy ten ciężar są w stanie ponieść. (...) Słabość Zjednoczonej Prawicy zderza się z rozpaczliwą nieumiejętnością zbudowania alternatywy dla tej formacji przez kogokolwiek. Brakuje całościowej wizji na reformę państwa czy wyprowadzenie kraju z kryzysu po pandemii - komentował publicysta.

Marcin Piasecki ocenił, że choć wczorajsze głosowania miały drugorzędne znaczenie, to sytuacja jest poważna. - Wydaje się, że nie jest możliwe powtórzenie w jakiejkolwiek formie układu, który wygenerował się przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi, gdzie politycy Porozumienia i Solidarnej Polski mieli dobre miejsca, potrafili to wykorzystać i dlatego dostali się do parlamentu. (…) Mamy kryzys, który nie wiadomo kiedy się zaostrzy, na razie strony machają szabelką, pytanie, czy dojdzie do buntu i nieposłuszeństwa któregoś ugrupowania, np. podczas głosowania nad Funduszem Odbudowy - mówił gość audycji.

Agaton Koziński dodał, że choć widać konflikty w Zjednoczonej Prawicy, to nie zagrażają one spójności koalicji. - Nie sądzę, żeby ten kocioł był tak silny, by wg formuły staropolskiej "szorstkiej przyjaźni" ten obóz nie był w stanie dotrwać do końca kadencji, bo w sumie więcej ich łączy, niż dzieli. Mówimy o technicznych głosowaniach, o których nie mamy zwykle w ogóle świadomości, że się odbywają - przypominał.

Posłuchaj
21:36 PR24_mp3 2021_03_31-08-36-13.mp3 Publicyści o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy (Polskie Radio 24/Debata Poranka)   

Czytaj także:

Więcej w zapisie rozmowy.

***

Audycja: Debata Poranka

Prowadzący: Eliza Olczyk

Goście: Agaton Koziński, Miłosz Lodowski, Marcin Piasecki

Data emisji: 31.03.2020

Godzina emisji: 8.36

PR24/ka

Czytaj także

"Niezrozumiałe i wręcz szkodliwe". Suski o głosowaniu przeciw Krajowemu Planowi Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 16:19
- Mamy nadzieję, że nasi koalicjanci mają świadomość, że sytuacja jest bardzo poważna, a środki, które mogą być wykorzystane w ramach Nowego Ładu i to wszystko, co może dać szansę na Krajowy Plan Odbudowy, jest niezmiernie ważne - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusz Odbudowy. Saryusz-Wolski: UE porusza się na krawędzi prawa

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 16:22
- Unia w tej dziedzinie porusza się na krawędzi prawa niektórych państw członkowskich i prawa własnego, które mówi, że UE może się finansować wyłącznie z tzw. zasobów własnych, a to byłby pożyczkowy kapitał - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, na temat Funduszu Odbudowy UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bejda: nie poprzemy ratyfikacji Funduszu Odbudowy, jeśli rząd nie będzie chciał z nami rozmawiać

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 18:40
- Jeżeli premier Mateusz Morawiecki nie ma chęci, żeby usiąść z opozycją do stołu, to zagłosujemy przeciw Funduszowi Odbudowy. Nie chcemy, żeby były to pieniądze wydawane na kampanię wyborczą PiS. Środki te oczywiście są Polsce potrzebne, ale chodzi o to, żeby usiąść razem i spróbować się dogadać - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Paweł Bejda.
rozwiń zwiń