X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Komisja śledcza ds. Soku z Buraka? Liziniewicz: poznalibyśmy związki polityków z organizowaniem hejtu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 09:14
- Nie jestem zwolennikiem organizowania w tej sprawie komisji śledczej. Jednak wydaje się, że ma ona taką przewagę, że może wezwać polityków, którzy zeznawaliby pod przysięgą. Myślę, że nie byłoby z tego wniosków o ukaranie, ale przynajmniej dowiedzielibyśmy się o związkach polityków z organizowaniem hejtu - powiedział Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jacek Łęski i Rafał Woś.

Portal tvp.info poinformował w weekend, że administrator strony Sok z Buraka Mariusz Kozak-Zagozda regularnie prosił o wsparcie finansowe Romana Giertycha, ten zaś go mu udzielał. Administrator strony miał także brać udział w prowadzeniu kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego. Pojawiły się pomysły powstania sejmowej komisji śledczej, która miałaby zbadać związki polityków z tym profilem.

1200_haker_shutterstock.jpg
"Jestem zaskoczony otwartością wspierania tego profilu". Kosiński o hejterskim Soku z Buraka

"Obrzydliwa instytucja"

Jacek Łęski powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że powiązania polityków z Sokiem z Buraka byłoby olbrzymim skandalem. - Sok z Buraka to tak obrzydliwa instytucja, że związki z nią i finansowanie z pieniędzy partyjnych i publicznych byłoby skandaliczne. Trzeba to wyjaśnić, ale nie wiem, czy do tego potrzebna jest komisja śledcza - powiedział.

Podobnego zdania był Jacek Liziniewicz, który zauważył jednak możliwości, jakie dawałoby powstanie takiej komisji. - Nie jestem zwolennikiem organizowania w tej sprawie komisji śledczej. Jednak wydaje się, że ma ona taką przewagę, że może wezwać polityków, którzy zeznawaliby pod przysięgą. Myślę, że nie byłoby z tego wniosków o ukaranie, ale przynajmniej dowiedzielibyśmy się o związkach polityków z organizowaniem hejtu. Wbrew temu, że mówią o walce z mową nienawiści - ocenił.

Czytaj także:

Zdaniem Rafała Wosia powstanie takiego ciała w Sejmie jest bardzo prawdopodobne. - Komisja śledcza to nieuchronny pomysł, bo żyjemy w demokracji parlamentarnej, w której politycy bardzo lubią taki sposób nagłaśniania spraw. Można sobie wyobrazić, jak będą wyglądały posiedzenia tej komisji, tak jak można to zrobić z komisją, którą zapowiada opozycja - powiedział.

Posłuchaj
22:03 PR24_mp3 2021_03_30-08-35-46.mp3 Jacek Łęski, Jacek Liziniewicz i Rafał Woś m.in. o Soku z Buraka ("Debata poranka")

***

Audycja"Debata poranka"

Prowadził: Dorota Kania

Goście: Jacek Łęski (TVP), Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"), Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny")

Data emisji: 30.03.2021

Godz. emisji: 08.35

dz

Czytaj także

"Mamy do czynienia z ochroną własnego interesu". Samuel Pereira o reakcjach na materiał dot. Soku z Buraka

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 11:00
- Problemem w całej sprawie jest to, że w roli komentatorów i oceniających rewelacje i informacje, które ujrzały światło dzienne, występują politycy, którzy albo współpracowali osobiście, albo ich partie współpracowały w sposób bardzo ścisły z Sokiem z Buraka - powiedział w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, szef tvp.info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłamstwa i manipulacje. Przykłady hejtu Soku z Buraka

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 15:07
Sok z Buraka istnieje w mediach społecznościowych już od siedmiu lat. Przez ten okres hejterska strona opublikowała mnóstwo kłamstw i insynuacji, które trafiły do milionów użytkowników. Autorzy wulgarnych wpisów udowodnili, że nie istnieją dla nich moralne granice. Poniżej przedstawiamy przykłady opublikowanych przez nich obrzydliwych treści.
rozwiń zwiń