X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zamknięte żłobki i przedszkola. Jakub Majmurek: ze skutkami zdalnej edukacji będziemy walczyć latami

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 09:17
- Straty po tych dwóch latach, nie tylko rozumiane jako brak sukcesów edukacyjnych, ale także związane z brakiem socjalizacji dzieci i młodzieży czy kryzysami psychicznymi, będą bardzo duże. Będziemy z tym walczyć latami. Warto o tym pamiętać, mówiąc o skutkach pandemii - powiedział o sytuacji w szkolnictwie Jakub Majmurek, publicysta "Krytyki Politycznej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Marek Król i Jakub Jałowiczor.
Jakub Majmurek
Jakub MajmurekFoto: PR24/MS

Od soboty, w związku z trzecią falą koronawirusa, zaczną obowiązywać kolejne obostrzenia. Zamknięte zostaną m.in. sklepy budowlane, salony usługowe, żłobki i przedszkola, zaostrzony będzie limit wiernych w kościołach. Zamknięte zostaną także przedszkola i żłobki. Będą działać tylko w zakresie opieki nad dziećmi personelu medycznego i porządkowego.

ludzie maseczki covid-19 pap 1200.jpg
Rozporządzenie o nowych obostrzeniach. Opublikowano je w Dzienniku Ustaw

"Powrót do szkół pod znakiem zapytania"

Jakub Majmurek powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że powrót dzieci do szkół jeszcze w tym roku szkolnym jest niepewny. - Wydaje mi się, że powrót dzieci i młodzieży do szkół w tym roku stoi pod wielkim znakiem zapytania. Jest to wielkie obciążenie dla rodziców i dzieci. Mamy do czynienia z dwoma latami szkolnej edukacji, która odbywała się w nienormalnych warunkach - powiedział. 

- Straty po tych dwóch latach, nie tylko rozumiane w braku sukcesów edukacyjnych, ale także związane z brakiem socjalizacji dzieci i młodzieży czy kryzysami psychicznymi, będą bardzo duże. Będziemy z tym walczyć latami. Warto o tym pamiętać, mówiąc o skutkach pandemii - dodał.

Czytaj także:

Zdaniem Jakuba Jałowiczora wprowadzane obostrzenia związane ze szkolnictwem przynoszą więcej szkód niż pożytku. - Dobrze byłoby, żeby stosowane lekarstwo było chociaż trochę lepsze od choroby. Zamknięcie dzieci na rok w domach jest kompletnym szaleństwem. Na początku słyszeliśmy, że dzieci mają być zamknięte, bo nie chorują i roznoszą choroby, nie wiedząc o tym. Teraz mają być w domach, bo chorują - powiedział.

Marek Król podkreślił, że do takich posunięć rządzących zmusza sytuacja. - Prof. Horban twierdzi, że jeżeli przez trzy dni będziemy notowali ponad 30 tys. zakażeń, to zablokuje się nam służba zdrowia. Myślę, że wszyscy się tego boją. Żeby ratować sytuację, rząd robi wszystko, co konieczne - powiedział.

Posłuchaj
19:59 PR24_mp3 2021_03_26-08-39-32.mp3 Jakub Majmurek, Jakub Jałowiczor i Marek Król m.in. o sytuacji w polskiej edukacji ("Debata poranka")

***

Audycja"Debata poranka"

Prowadził: Adrian Klarenbach

Goście: Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny"), Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna"), Marek Król ("Sieci")

Data emisji: 26.03.2021

Godz. emisji: 08.40

dz

Czytaj także

Nauczanie zdalne. Jakie przyniesie skutki w przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 13:49
Z powodu trwającej pandemii koronawirusa od 22 marca do 11 kwietnia 2021 r. szkoły ponownie przechodzą w tryb nauczania zdalnego. Jak ono wygląda w praktyce i jakie może przynieść skutki w przyszłości? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: mamy sygnały, że coraz więcej dzieci jest zakażonych, ale nie wpływa to na hospitalizację

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 20:29
- Mamy sygnały, że coraz więcej dzieci jest zakażonych koronawirusem, ale w tej chwili nie ma aż tak wielkiego niepokoju. Nie widzimy, aby to było duże zjawisko i aby wpływało na zwiększoną hospitalizację tylko z powodu zakażenia koronawirusem u dzieci - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekord zakażeń koronawirusem. Szef MEiN: powrót dzieci do szkół w kwietniu jest nadal realny

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 08:45
- Trzecia fala przebiega właśnie teraz, więc wszystko zależy od nas, od tego, czy będziemy na serio podchodzić do tego, co dzieje się na zewnątrz. Apeluję o zachowanie odpowiedzialności społecznej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. 
rozwiń zwiń