X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zbigniew Ziobro przeciw koalicjantom? Jacek Łęski: Różnice zdań są bardzo poważne

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 09:17
- Są silne napięcia pomiędzy Mateuszem Morawieckim a liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro. Różnice zdań, jeśli chodzi o politykę europejską, są bardzo poważne - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Łęski z TVP. Gośćmi "Debaty poranka" byli również Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej" oraz Mateusz Wyrwich z "Niedzieli".

W niedzielę ukazała się część wywiadu z liderem Solidarnej Polski, w której krytykował on premiera Mateusza Morawieckiego.

Waldemar Buda 1200.jpg
"Trwają konsultacje, wkładamy w to dużo energii". Waldemar Buda o Krajowym Planie Odbudowy

- Trudno przejść nad tym do porządku dziennego. Ten wywiad ujawnia dosyć głębokie podziały i głęboką kontrowersję dotyczącą fundamentalnej sprawy, jaką jest relacja z UE. Ten wywiad jest tym bardziej kłopotliwy, że Zbigniew Ziobro odwołuje się w nim do szczytu lipcowego, na którym Polakom i Węgrom obiecano, że sprawa powiązania wypłat z tzw. zasadą praworządności nie będzie używana w taki sposób, żeby nam zaszkodzić. Potem, jak się niestety okazało, polska delegacja została w tej kwestii oszukana. W tym sensie Zbigniew Ziobro ma rację - tłumaczył Jacek Łęski.  


Posłuchaj
22:56 PR24_mp3 2021_03_24-08-36-12.mp3 Publicyści o kryzysie w Zjednoczonej Prawicy ("Debata poranka")

- Można się zastanawiać, śledząc tę wielomiesięczną historię zapasów między premierem Mateuszem Morawieckim a Zbigniewem Ziobro, o co chodzi Liderowi Solidarnej Polski? Chodzi o podkreślenie swojej podmiotowości i podmiotowości ugrupowania - zaznaczył Marcin Piasecki.

Oś sporu dotyczy Krajowego Planu Odbudowy. 

- Tarcia są już od kilku tygodni, więc sądzę, że spokój powinien gwarantować dobre głosowanie w Sejmie. (...) Fundusze europejskie są bardzo ważną, podstawą sprawą. Myślę, że nie dojdzie do drastycznych zachowań, które doprowadziłby do przełamania Zjednoczonej Prawicy - ocenił Mateusz Wyrwich.

 - Tu jest naprawdę bardzo poważny spór. Oczekiwałbym od Prawa i Sprawiedliwości i Mateusza Morawieckiego merytorycznego odniesienia się do tego, co mówi Zbigniew Ziobro - podkreślił publicysta TVP.

Z kolei Marcin Piasecki zaznaczył, że spór w partii rządzącej nie jest dla Polaków najważniejszy. - Rozgrzanie do czerwoności w obozie rządzącym wydaje mi się, że o tyle mało przejmuje ludzi, że mamy dzisiaj kolejne rekordowe dane o zakażeniach. Opinia publiczna skupia się na tym - dodał. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Debata poranka"

Prowadziła: Eliza Olczyk

Goście: Jacek Łęski (TVP), Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"), Mateusz Wyrwich ("Niedziela")

Data emisji: 24.03.2021

Godz. emisji: 08.35

kmp

Czytaj także

Artur Wróblewski: nie ma alternatywy dla Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 14:19
- W moim przekonaniu nie ma alternatywy dla Zjednoczonej Prawicy. Nie ma jej, ponieważ opozycja niczego nie proponuje - ocenił politolog Artur Wróblewski. Gość audycji "Północ-Południe" podsumował mijający rok na polskiej scenie politycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Zjednoczonej Prawicy. Biskupski: nakładają się na niego spory ambicjonalne

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 19:24
- Nie sądzę, żeby dzisiejsze spotkanie wpłynęło kojąco na napięcia w Zjednoczonej Prawicy. Jest tak dlatego, że na konflikt nakładają się spory czysto personalne i ambicjonalne - powiedział o sytuacji w koalicji rządzącej Hubert Biskupski z "Super Expressu". Gościem "Debaty dnia" był także Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej".
rozwiń zwiń