X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mateusz Wyrwich: w Parlamencie Europejskim powstał silny obóz przeciwników Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 10:20
- Polska jest krajem, który zyskuje coraz większe znaczenie i coraz mocniejszą pozycję. Niektóre kraje Unii Europejskiej, jak Niemcy, Francja czy Holandia, czują się tym zagrożone - wskazywał na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Wyrwich ("Niedziela").
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: symbiot/ Shutterstock

W "Debacie Poranka" Polskiego Radia 24 dyskutowali Wojciech Biedroń ("Sieci"), Dariusz Grzędziński ("Wprost") i Mateusz Wyrwich ("Niedziela"). Jednym z głównych tematów rozmowy był Fundusz Odbudowy, jego ratyfikacja, antypolskie siły w Parlamencie Europejskim i pozycja Solidarnej Polski w Zjednoczonej Prawicy.

Posłuchaj
22:14 _PR24_AAC 2021_03_10-08-36-14.mp3 Wyrwich: w Parlamencie Europejskim powstał silny obóz przeciw Polsce (Debata Poranka)

- W Parlamencie Europejskim jest bardzo silny obóz przeciwko Polsce, z polską opozycją na czele. Cechują ich kłamstwa, manipulacja i chęć zablokowania wszelkich funduszy europejskich dla naszego kraju - zwracał uwagę Mateusz Wyrwich.

komisja europejska free shutter 1200.jpg
"Pomijanie zasady samostanowienia państw". Jałowiczor o powiązaniu funduszy unijnych z praworządnością

"Solidarna Polska zwraca uwagę na zagrożenia"

Wojciech Biedroń wskazywał, że nieprawdą jest, jakoby Solidarna Polska nie chciała pieniędzy w ramach Funduszu Odbudowy. - Solidarna Polska zwraca uwagę na zagrożenia wynikające z podpisania dokumentu w obecnej formie. Po wczorajszej wypowiedzi Jourovej Zbigniew Ziobro może powiedzieć: "a nie mówiłem" - tłumaczył.

- Wszystkie zapewnienia, że fundusz nie będzie powiązany z kwestiami ideologicznymi, co jest niezwykle groźne dla polskiego społeczeństwa, okazały się bajkami. Niedopuszczalne jest pozatraktatowe wpływanie na politykę wewnętrzną jakiegokolwiek kraju UE - dodał publicysta.

Czytaj także:

Dariusz Grzędziński zwracał uwagę na to, że jeśli Solidarna Polska sprzeciwiłaby się ratyfikacji Funduszu Odbudowy, mogłoby dojść do "zjednoczenia" Zjednoczonej Prawicy z opozycją. - Upór Zbigniewa Ziobro może nie mieć wpływu na przebieg głosowania - mówił.

- Solidarna Polska w ostatnich miesiącach pokazała, że jeżeli jest okazja na to, aby uszczypnąć premiera Mateusza Morawieckiego i zaznaczyć swoją odrębność w ramach koalicji rządzącej, to Zbigniew Ziobro z takiej szansy korzysta - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

* * *

Audycja"Debata poranka"

Prowadził: Dorota Kania

GościeWojciech Biedroń ("Sieci"), Dariusz Grzędziński ("Wprost"), Mateusz Wyrwich ("Niedziela")

Data emisji: 10.03.2021

Godz. emisji: 8.35

ks

Czytaj także

Drugi dzień sesji PE. Eurodeputowani poruszą tematy pandemii i kryzysu gospodarczego

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 05:47
Polityka zdrowotna, zagraniczna i gospodarcza będzie dominować drugiego dnia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Deputowani mają także zagłosować nad uchyleniem immunitetu trzem Katalończykom, którzy zorganizowali referendum w sprawie niepodległości regionu i których ekstradycji domaga się Hiszpania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osiem krajów, w tym Polska, wezwało do otwartości ws. suwerenności cyfrowej

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 15:34
Polscy dyplomaci mówią, że ten list to ważny głos w dyskusji na temat cyfrowych priorytetów Unii Europejskiej na najbliższą dekadę, które zostaną określone na szczycie pod koniec tego miesiąca. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE "strefą wolności LGBTIQ"? Legutko: to quasi-pobożność, groteska

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 07:10
W Parlamencie Europejskim powstał projekt rezolucji w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej "strefą wolności LGBTIQ". - Dżuma, wojna czy cholera - dla europarlamentu najważniejsze będzie LGBT w Polsce - komentuje europoseł PiS, profesor Ryszard Legutko.
rozwiń zwiń