X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Agaton Koziński: pandemia staje się pełzającą ewolucją

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 09:02
- To jedna z najgorszych zim w historii świata. Niedługo będziemy obchodzić rocznicę zamknięcia we własnych mieszkaniach. To musi budzić frustracje. Pandemia jest nieprzewidywalna, ale cierpliwość ludzka też ma swoje limity. Na naszych oczach zmienia się model gospodarki i życia. Od roku jesteśmy na dniu wagarowicza. Tak się nie da, nie da się oszukiwać rzeczywistości, muszą być tego konsekwencje - mówił Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"). Gośćmi byli również  Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita") i Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska").
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Afanasiev Andrii

Z najnowszych danych agencji badawczej Inquiry wynika, że rośnie niechęć Polaków do szczepienia na COVID-19. Dane z ostatniego tygodnia (8-14 lutego) wskazują na wyhamowanie trendu, który obserwowaliśmy od początku pomiarów – pierwszy raz w tak wyraźny sposób obniżyła się chęć Polaków do zaszczepienia się. Obecnie 49 proc. osób deklaruje, że rozważa skorzystanie ze szczepionki (suma odpowiedzi "zdecydowanie tak" lub "raczej tak" na pytanie o taki zamiar), co oznacza spadek o 6 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniego pomiaru. Oznacza to powrót do poziomu chęci zaszczepienia się obserwowanego pod koniec grudnia.


Mateusz Morawiecki 1200.jpg
Apel premiera ws. szczepionek: KE powinna wykorzystać siłę UE do nacisku na firmy farmaceutyczne

Agaton Koziński przyznał, że "nie czuje" problemu ze szczepionkami, jakoby ludzie nie chcieli się szczepić. - Największy problem jest w tym, że brakuje szczepionek, że koncerny nie nadążają z produkcją i dostawami. Program szczepień idzie dosyć sprawnie, choć nie pojawiły się nawet korzyści szczepień. Można sobie wyobrazić, że przy większej skali zaszczepień pojawi się regulacja znosząca obowiązek noszenia maseczek. Będzie to wyraźna ulga - powiedział publicysta.

Jego zdaniem pandemia staje się "pełzającą ewolucją". - Potencjalnie może stać się pełzającą rewolucją. Powoli mamy tego dosyć. To jedna z najgorszych zim w historii świata. Niedługo będziemy obchodzić rocznicę zamknięcia we własnych mieszkaniach. To musi budzić frustracje. Pandemia jest nieprzewidywalna, ale cierpliwość ludzka też ma swoje limity. Na naszych oczach zmienia się model gospodarki i życia. Od roku jesteśmy na dniu wagarowicza. Tak się nie da, nie da się oszukiwać rzeczywistości, muszą być tego konsekwencje. Wahnięcia sondażowe odbieram jako przejaw zniecierpliwienia - mówił Agaton Koziński.


Czytaj także: 

Wzrost zakażeń koronawirusem. Niedzielski: z ogromnym niepokojem odczytujemy nowe dane

Również Tomasz Pietryga zauważył, że znajdujemy się u progu przemian społecznych. - Do końca nie zdajemy sobie sprawy, w którym pójdą kierunku, ale będą miały mocny wpływ polityczny. Czy rząd poradzi sobie z pandemią i szczepieniami? Punkty zdobędą ci, którzy znajdą sposób na to, jak dalej organizować życie społeczne. Znajdujemy się w fazie społecznej hibernacji, która nie będzie wieczna. Mam nadzieję, że przejdziemy do normalnego życia, ale z hibernacji możemy też być wyrwani przez bunt, jeśli dojdzie do załamania rynku - mówił gość Polskiego Radia 24. 


Posłuchaj
22:36 PR24_mp3 2021_02_18-08-36-01.mp3 Debata poranka z udziałem Agatona Kozińskiego, Tomasza Pietrygi i Tomasza Sakiewicza

 

Natomiast Tomasz Sakiewicz podkreślił, że epidemia zacznie zanikać, gdy względną odporność nabierze 40-50 proc. społeczeństwa. - Będzie traciła warunki rozwoju. Trudny będzie jeszcze marzec, łatwiejszy kwiecień. Maj będzie miesiącem wychodzenia z epidemii. Prawie nie będzie restrykcji, a zakażenia będą spadać. Epidemia wchodzi w decydującą fazę przesilenia. Będzie się to wiązało ze zmianami w gospodarce. W wakacje powinniśmy odczuć efekt wzrostu - podsumował redaktor naczelny "Gazety Polskiej". 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Debata Poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"), Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 18.02.2021

Godzina emisji: 8.36

PR24

Czytaj także

Szef KPRM: niemal 4 proc. mieszkańców Polski otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 23:23
Polska na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej - wśród państw powyżej 5 milionów mieszkańców - pod względem odsetka populacji, który otrzymał przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 - napisał na Twitterze szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń