X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Będzie trudnym politykiem w każdej koalicji". Publicysta o Pawle Kukizie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 09:30
- Znając Jarosława Kaczyńskiego, zastanowi się on dziesięć razy, zanim weźmie Pawła Kukiza do PiS. Będzie on trudnym politykiem w każdej koalicji i trudnym posłem w każdym klubie - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność"). Gośćmi audycji byli również Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") i Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny").
Lider Kukiz15 Paweł Kukiz podczas wypowiedzi dla mediów po zakończeniu spotkania KP Koalicji Polskiej PSL-Kukiz15
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz podczas wypowiedzi dla mediów po zakończeniu spotkania KP Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15Foto: PAP/Mateusz Marek

W czwartek, podczas zebrania klubu Koalicji Polskiej, Paweł Kukiz i jego posłowie zostali poinformowani, że decyzją Rady Naczelnej PSL zakończono z nimi współpracę. Jak tłumaczył to podczas konferencji prasowej prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, "racją stanu dla PSL jest silna obecność Polski w Unii Europejskiej", a ostatnie dni pokazały, że różnice w tej sprawie pomiędzy PSL a Kukiz'15 są zbyt daleko idące, by można było kontynuować współpracę.

Szansa dla Kukiz'15

- Jest o tym teraz głośno. Sześć osób razem z Pawłem Kukizem ma odejść z Koalicji Polskiej. Mam pewne informacje, iż jest możliwość, że część posłów tej koalicji dołączy do klubu PiS. Już w poprzedniej kadencji były transfery z tego ugrupowania do PiS. PiS to jedyna szansa dla tego klubu na znalezienie się na listach za trzy lata - zaznaczył Bogumił Łoziński.

sachajko1.jpg
"Decyzja PSL jest absurdalna". Sachajko o wyjściu Kukiz'15 z Koalicji Polskiej

PiS ma problem socjalny, ale to nie jest jedyny wyznacznik PiS. To także rozliczenie z PRL czy patriotyzm. Rdzeń PiS opiera się na tych wartościach. Jest dużo różnych przyczyn, dla których PiS wygrywa w sondażach - dodał. 

"Trudny polityk"

- Teraz zapewne zaczną się różne targi i przetasowania związane z PSL. Medialnie rola PSL będzie nawet rosła. Mają ogromne struktury i są łakomym kąskiem dla różnych partii politycznych. Kilku posłów może być niezbędnych nie tylko dla PiS - ocenił Jakub Pacan.

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się również do spekulacji nt. rozmów Kukiz'15 z ruchem Szymona Hołowni. - PiS z PSL raczej nie może dopiąć żadnej koalicji. Hołownia zaczynał jako buntownik przeciwko establishmentowi, ale musi teraz założyć partię. Ma trzy lata, by wytłumaczyć swoim wyborcom, że z PSL warto wejść w jakąś współpracę - podkreślił. 

Czytaj także:

Jego zdaniem "Paweł Kukiz będzie trudnym politykiem w każdej koalicji i trudnym posłem w każdym klubie. Znając Jarosława Kaczyńskiego, zastanowi się on 10 razy, zanim weźmie go do PiS".

"Strategiczny błąd"

Marek Sawicki PR24 1200.jpg
Marek Sawicki: Paweł Kukiz zmierza w stronę PiS

- Koalicja Polska nie była szczególnie trwałym podmiotem na polskiej scenie politycznej i nikt nie będzie po nim szczególnie tęsknił. Była tworzona tylko po to, aby przekroczyć próg wyborczy. Jej rozpad nie dziwi. Być może wydarzyłby się wcześniej, gdyby nie pandemia i pęknięcia w Zjednoczonej Prawicy - stwierdził Rafał Woś.

- Być może PiS niepotrzebnie całą swoją uwagę i budowę koalicji kieruje w prawą stronę polityczną, a nie ma żadnych ruchów na lewej stronie. Wydaje mi się to strategicznym błędem - podsumował. 

Posłuchaj
21:23 PR24_MPLS 2020_11_27-08-36-54.mp3 Publicyści w rozmowie na temat rozpadu Koalicji Polskiej (Debata Poranka/PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata poranka"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Goście: Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność"), Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"), Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny")
Data emisji: 27.11.2020
Godzina emisji: 08.36

PR24/PAP/pkr

Czytaj także

Kukiz’15 pozostanie w Koalicji Polskiej? Sawicki: nikt takich gwarancji dać nie może

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 08:40
- Kukiz’15 ma już swoją pozycję w naszej koalicji, jest przecież jej współtwórcą. To od członków tego ruchu zależy, czy nadal będą ją rozwijać, czy będą się z niej wycofywać - powiedział Marek Sawicki z Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sachajko: czekamy na ewentualną ofertę ze strony PiS

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 09:02
- Nie szukajmy problemów po stronie Koalicji Polskiej. Czekamy na ewentualną ofertę ze strony Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Programie 1 Polskiego Radia polityk Kukiz'15 Jarosław Sachajko, komentując medialne doniesienia o rozmowach ze Zjednoczoną Prawicą.
rozwiń zwiń