X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rekonstrukcja rządu się rozpoczęła". Publicyści o zmianach personalnych w ministerstwach

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 11:44
- Możliwe, że to większa strategia i Zjednoczona Prawica, chcąc uniknąć kumulacji jesienią, rozpoczęła rekonstrukcję rządu już teraz, w okresie wakacyjnym, gdy mniej Polaków śledzi to, co dzieje się w polityce - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, który wziął udział w "Debacie Poranka" z Wojciechem Wybranowskim ("Do Rzeczy") i Michałem Płocińskim ("Rzeczpospolita").
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: Krystian Maj / KPRM / Twitter.com

Na wrzesień planowana jest rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. We wtorek Łukasz Szumowski zapowiedział złożenie rezygnacji z funkcji ministra zdrowia. Z kolei w poniedziałek z resortu odszedł też wiceminister Janusz Cieszyński.

Posłuchaj
22:37 _PR24_AAC 2020_08_19-08-36-32.mp3 Publicyści o rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego (Debata Poranka)

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że nazwisko nowego szefa resortu zdrowia poznamy w ciągu kilku dni.

Radosław Fogiel 1200.jpg
"Nie ma żadnej bomby". Radosław Fogiel o rezygnacji Łukasza Szumowskiego

"Dlaczego nie znamy następcy Szumowskiego?"

Publicyści wskazywali w Polskim Radiu 24, że ostatnie decyzje polityków Zjednoczonej Prawicy zaskoczyły komentatorów życia publicznego. Michał Płociński zastanawiał się, dlaczego przy okazji rezygnacji ministra zdrowia nie poznaliśmy od razu jego następcy.

- Skoro o decyzji Łukasza Szumowskiego było wiadomo już dawno, to dlaczego nie ogłoszono od razu jego następcy? Jesteśmy w środku pandemii. To samo dotyczy ministra Cieszyńskiego czy ministra Czaputowicza - mówił.

Wg gościa Polskiego Radia 24 ewentualnie dymisje powinny zostać ogłoszone jesienią. - Nie bardzo rozumiem, jaki sens ma składanie dymisji teraz, gdy na jesień zapowiadana jest głęboka rekonstrukcja rządu. Mam wrażenie, że w rządzie Mateusza Morawieckiego zapanował chaos - ocenił.

Miłosz Lodowski podkreślał, że najbliższe dni i zbliżająca się rekonstrukcja rządu będą bardzo interesujące. - Jestem ciekaw, kto będzie na tyle odważny, aby przyjąć na klatę to, co zostawił w resorcie minister Szumowski w trudnym czasie pandemii - powiedział.

Wojciech Wybranowski wyraził przekonanie, że uzasadnienie decyzji Łukasza Szumowskiego to tylko dyplomatyczne tłumaczenia.

- On nie do końca podziela podejście rządu Zjednoczonej Prawicy do pandemii, jego stanowisko jest bardziej radykalne i stanowcze - wskazywał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Debata poranka"

Prowadząca: Eliza Olczyk

Goście: Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy), Miłosz Lodowski (publicysta), Michał Płociński (Rzeczpospolita)

Data emisji: 18.08.2020

Godzina: 08.38 

Czytaj także

"Znam kilka nazwisk, wszystkie są świetne". Łukasz Szumowski o swoim następcy

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 22:11
Znam kilka nazwisk, nie wiem, która z tych osób będzie ostatecznie moim następcą. Wszystkie są naprawdę świetne i myślę, że resort zdrowia, służba zdrowia i polscy pacjenci będą w dobrych rękach - powiedział w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info Łukasz Szumowski, odpowiadając na pytanie, czy wie, kto zostanie nowym ministrem zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Decyzja o odejściu była podjęta jeszcze przed epidemią". Poseł Solidarnej Polski o rezygnacji Szumowskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 09:02
- Minister Szumowski od kilku miesięcy informował o tym najważniejsze osoby w państwie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Solidarnej Polski Mariusz Gosek. Gościem audycji "Dwie strony" był również poseł Lewicy Andrzej Rozenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Ryba o dymisji ministra zdrowia: dźwigał na barkach naprawdę duży problem

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 10:40
 - Wygląda na to, że nie ma chyba drugiego dna oprócz tego, o którym minister Szumowski mówi. Pamiętajmy o tym, że dźwigał na swoich barkach naprawdę duży problem, jeżeli bierzemy pod uwagę stan zdrowia obywateli w Polsce w kontekście pandemii - mówi w "Komentarzu poranka" w Programie 1 Polskiego Radia prof. Mieczysław Ryba (KUL).
rozwiń zwiń