X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Będzie dużo krzyku, że to zarzuty polityczne". Jałowiczor o oskarżeniu Adamowicz

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 10:05
- Mogę wstępnie założyć, że będzie się zarzucać nie tylko atak na pamięć o zamordowanym prezydencie Gdańska, ale też na opozycję, twierdzić, że jest to szukanie jakiegoś haka, a po aresztowaniu Sławomira N. uderza się w to samo środowisko, by dobrać się do Donalda Tuska. W tym kierunku będzie szedł przekaz - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny). W debacie udział wzięli również Patryk Słowik.
Magdalena Adamowicz
Magdalena Adamowicz Foto: PAP/Mateusz Marek

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom, w tym przeciwko europoseł PO Magdalenie Adamowicz i jej matce. Eurodeputowana jest oskarżona o składanie fałszywych zeznań podatkowych.

EN_01371380_0003ma1200.jpg
Europoseł PO Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań podatkowych

Żona zmarłego prezydenta Gdańska miała zataić w zeznaniach podatkowych za lata dochód w wysokości blisko 300 tys. złotych za rok 2011 i kolejnych sto tysięcy za 2012 r. Zarzuty dotyczą też nierozliczenia dochodów z wynajmu mieszkań.


Posłuchaj
19:04 _PR24_AAC 2020_08_14-08-36-32 (1).mp3 14.08.2020 Patryk Słowik, Jakub Jałowiczor, Paweł Krulikowski (Polskie Radio 24 / Debata poranka)

 

Paweł Krulikowski zaznaczył, że o zarzutach dla żony byłego prezydenta Gdańska mówiono od jakiegoś czasu. - Mam nadzieję że sąd zajmie się tą sprawą jak najszybciej. Tego typu oskarżenia nie służą pani Magdalenie Adamowicz, która jest europosłanką i reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. Mam nadzieję, że zostanie to szybko i sprawnie wyjaśnione - podkreślił.

Jakub Jałowiczor przypominał, że wobec tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza toczył się drugi proces o nieprawdziwe dane w oświadczeniach majątkowych za lata 2010-2012. - Sprawa ciągnie się sporo lat. W przypadku prezydenta Gdańska nie została zakończona, mam nadzieję, że tu nastąpi jednoznaczne wyjaśnienie - dodał.

Patryk Słowik zgodził się, że sprawa Magdaleny Adamowicz może spowodować burzę polityczną. - Jedni będą mówili, że to polityczne zarzuty, inni będą twierdzili, że kłamstwo w oświadczeniach majątkowych jest oczywiste. Kluczem jest szybkie wyjaśnienie sprawy - powiedział gość audycji.

karczewski1200.jpg
Gawłowski szefem senackiej komisji. Karczewski: ma to charakter politycznej bandyterki

W dalszej części "Debaty Poranka" publicyści odnieśli się do nominacji senator Stanisława Gawłowskiego na przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu. Kandydaturę Gawłowskiego poparło 48 senatorów, przeciw było 39. Nikt się nie wstrzymał.

Wyborowi Gawłowskiego sprzeciwiali się senatorowie PiS. Jak deklarowali, jeżeli Gawłowski, na którym ciążą zarzuty korupcyjne, zostanie wybrany, zrezygnują z zasiadania w komisji nadzwyczajnej.

Czytaj także:

  Więcej w nagraniu.

  * * *

  Audycja: Debata Poranka

  Prowadzący: Adrian Klarenbach

  Goście: Patryk Słowik, Jakub Jałowiczor, Paweł Krulikowski

  Data emisji: 14.08.2020

  Godzina emisji: 8.36

  PR24/PAP/ka

  Czytaj także

  Korupcyjne zarzuty nie przeszkadzają opozycji. Gawłowski szefem senackiej komisji

  Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 10:45
  Stanisław Gawłowski, członek PO i niezrzeszony senator z Koszalina został wybrany na przewodniczącego senackiej Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu. Przeciw temu wyborowi protestują senatorowie PiS, zarzucając, iż ciążą na nim zarzuty korupcyjne.
  rozwiń zwiń