X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Publicysta: jeśli wyborcy Konfederacji zagłosują na Andrzeja Dudę, wynik mamy przesądzony

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 10:11
- Jeśli wyborcy Konfederacji się zmobilizują i zagłosują na Andrzeja Dudę, to wynik drugiej tury mamy rozstrzygnięty - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Paweł Krulikowski. Gośćmi audycji byli także: Wojciech Biedroń ("Sieci") i Dariusz Grzędziński ("Super Express").
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Rafał Guz

W drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim. Publicyści w Polskim Radiu 24 dyskutowali m.in. o tym, kogo mogą poprzeć wyborcy kandydatów, którzy nie dostali się do tego etapu rozgrywki wyborczej.

Dariusz Grzędziński podkreślił, że "wyborcy jednego czy drugiego kandydata nie są jednolitą, spójną grupą".

1200 pkw.jpg
Wybory prezydenckie 2020. PKW podała dane ze 100 proc. obwodów głosowania

- W przypadku Konfederacji mamy trzy główne osie światopoglądowe. Ci ludzie dość mocno się od siebie różnią. Są wolnorynkowcy, narodowcy. Przynajmniej dla grupy o poglądach narodowych głosowanie na Rafała Trzaskowskiego będzie bardzo trudne. W przypadku grupy o poglądach zogniskowanych wokół wolnego rynku będzie to dopuszczalne. Jeszcze trudniej jest wskazać przepływy elektoratu w przypadku Szymona Hołowni – skomentował dziennikarz.

Czytaj także:

Zdaniem Wojciecha Biedronia "80 proc. wyborców Szymona Hołowni będzie głosowało na Rafała Trzaskowskiego". –  Co zrobią wyborcy Krzysztofa Bosaka, nie wiem. Bo jest to konglomerat łączący w sobie dziwaczne grupy społeczne. Myślę, że w większości albo nie zagłosują, albo pójdą – bo to elektorat przekorny – zagłosować na Rafała Trzaskowskiego – podkreślił gość PR24.

Według Pawła Krulikowskiego zdecydowana większość wyborców Konfederacji, która zdecyduje się zagłosować w drugiej turze, wybierze Andrzeja Dudę.

- Mam wrażenie, że w elektoracie Szymona Hołowni będzie spora demobilizacja. Jeżeli będzie jakiś przepływ tego elektoratu – to zdecydowanie do Rafała Trzaskowskiego. A jeśli wyborcy Konfederacji się zmobilizują i zagłosują na Andrzeja Dudę, to wynik drugiej  tury mamy rozstrzygnięty – zaznaczył publicysta.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
12:47 _PR24_AAC 2020_06_30-08-44-01.mp3 Publicyści o wyborach prezydenckich (Debata poranka)

 

***

Audycja: "Debata poranka"

ProwadzącyDorota Kania

GościeWojciech Biedroń ("Sieci"), Dariusz Grzędziński ("Super Express"), Paweł Krulikowski (reo.pl)

Data emisji: 30.06.2020

Godzina emisji: 8.35

Polskie Radio 24/bartos

Czytaj także

"Dziękuję i gratuluję kontrkandydatom". Andrzej Duda po ogłoszeniu wyników wyborów

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 21:00
- Wygrywam tę I turę dzięki państwa głosom rzeczywiście w sposób absolutnie zdecydowany, ta przewaga jest potężna i ogromnie jestem za to wdzięczny - powiedział w Łowiczu ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podczas wieczoru wyborczego po I turze wyborów.
rozwiń zwiń