X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zagrał dosyć odważnie". Tomasz Żółciak o filmie Sylwestra Latkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 10:00
- Jeżeli miałbym bardzo mocne dowody, to zawarłbym je w filmie. Tego mi zabrakło, w tym jest rozdźwięk - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") o filmie Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało". Gośćmi Debaty poranka byli również Tomasz Truskawa ("Stowarzyszenie Wolnego Słowa") i Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
Audio
  • Publicyści i filmie Sylwestra Latkowskiego (Debata poranka)
Sylwester Latkowski
Sylwester Latkowski Foto: Michał Woźniak/East News

W środę odbyła się premiera filmu "Nic się nie stało" o pedofilii w środowisku polskich celebrytów. Choć ukazanych jest w nim kilka klubów muzycznych, koncentruje się głównie na sprawie sopockiego lokalu Zatoka Sztuki. To właśnie w nim miało dochodzić do seksualnego wykorzystywania nieletnich, klub ten odwiedzały znane postacie polskiego show-businessu.

Jarosław Sellin 1200.jpg
"Nie stosować odpowiedzialności zbiorowej". Jarosław Sellin o walce z pedofilią

Zdaniem Tomasza Żółciaka, Sylwester Latkowski "zagrał dosyć odważnie". - W telewizji publicznej, w czasie wysokiej oglądalności zaczął rzucać nazwiskami konkretnych osób w emocjonalnym tonie. Nie wiem, czy miałbym na tyle odwagi bez konkretnych dowodów. Jeżeli miałbym bardzo mocne dowody, to zawarłbym je w filmie. Tego mi zabrakło, w tym jest rozdźwięk - podkreślił publicysta.

Jakub Jałowiczor podkreślił, że bardzo trudno jest walczyć z patologiami, które ujawnił Sylwester Latkowski. - Klientami były zwykle wpływowe osoby, a tego typu działalność bardzo często jest powiązana ze służbami. Jest to kopalnia haków, źródło zarobków, okazja do zdobycia informacji. Poważne ruszenie tematu jest bardzo trudne. Zaczyna być powoływana komisja, która będzie badać tego typu przypadki. Na ile będzie skuteczna? Oby jak najbardziej, nie jestem jednak optymistą - powiedział.

Natomiast w opinii Tomasza Truskawy, film Sylwestra Latkowskiego dowiódł, że najobrzydliwsze przestępstwa mogą być co najmniej tolerowane w życiu publicznym. Dodał, że zastanawiające jest, iż tego typu praktyki znowu miały miejsce w Trójmieście. - Zmowa milczenia, która trwała, wymaga nieszablonowego działania, które to przerwie. Działania (Latkowskiego - przyp. red.) być może wątpliwe prawnie, ale moralnie są uzasadnione - podsumował. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Debata Poranka

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Goście: Tomasz Żółciak, Tomasz Truskawa, Jakub Jałowiczor

Data emisji: 22.05.2020

Godzina emisji: 08:35

PR24

Czytaj także

Prokuratura Krajowa sprawdzi zdarzenia pokazane w filmie "Nic się nie stało"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 18:15
Trzech prokuratorów pod kierownictwem Dyrektora Departamentu Postępowania Przygotowawczego dokona analizy i oceny okoliczności wynikających z filmu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" - poinformowała Prokuratura Krajowa. Takie polecenie wydał Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń