X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Odbić elektorat zniechęcony do PO". Gajewski o celach Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 10:00
- Rafał Trzaskowski jako kandydat PO na prezydenta będzie walczył nie tylko o elektorat liberalny, ale i lewicowy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski, ekspert Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. Gośćmi audycji byli też: Jerzy Mosoń z fundacji FIBRE i Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie".
Audio
  • S. Gajewski, M. Kożuszek i J. Mosoń o kampanii wyborczej ("Debata poranka")
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: Shutterstock.com/Grand Warszawski

Goście PR24 rozmawiali o wymianie kandydata w wyborach prezydenckich w Platformie Obywatelskiej. Z udziału w wyborach zrezygnowała Małgorzata Kidawa-Błońska, a zarząd PO zdecydował, że zastąpi ją obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Zdaniem Macieja Kożuszka to, co się wydarzyło, jest pewnym fenomenem politycznym. - Rzadko jest tak, że partie rezygnują z masek, za którymi mogą skryć porażkę, bo sytuacja jest jednoznaczna, kompromitacja i rozpad kariery Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - mówił.

"Nie wystarczy wystawić kobietę"

Jak dodał, sama PO też popełniła wiele błędów w kampanii wyborczej. Zaznaczył, że nastąpił spadek wiarygodności kandydatki i narracji o tym, że wystarczy wystawić w wyborach kobietę i już wygrana jest w kieszeni. - Niemniej Rafał Trzaskowski zyskał w sondażach, odkąd zdecydowano, że to on będzie kandydatem PO na prezydenta - dodał publicysta.


Michał Woś 1200.jpg
Michał Woś: Rafał Trzaskowski to człowiek skompromitowany rządami w Warszawie

Z kolei zdaniem Sebastiana Gajewskiego, przy dynamice życia politycznego rządzi dziś krótka pamięć. - Może być rozczarowująca dla elektoratu PO kampania tej partii i to może być powodem zmiany preferencji politycznych, ale za chwilę wszyscy mogą nie pamiętać już o tym, co się działo z Małgorzatą Kidawą-Błońską - dodał.

"PO oszukała"

Zauważył, że ruch związany z zamianą jej na Rafała Trzaskowskiego jest ruchem dobrym. Małgorzata Kidawa-Błońska, jak zaznaczył, nie odtworzyła i nie poszerzyła elektoratu PO i teraz ma to zrobić jej zastępca. - To on teraz musi odbić ten elektorat, który zniechęcony przepłynął w stronę Szymona Hołowni i Roberta Biedronia - mówił.

Jerzy Mosoń zauważył przy tym, że PO oszukała. Walczyła jego zdaniem o to, by wybory nie odbyły się 10 maja, bo jak tłumaczyła wyborcom, będzie to niebezpieczne dla ich zdrowia, a chodziło o to, by podmienić kandydata w wyborach prezydenckich.

"Niewyjaśniona afera ściekowa"

- Jeśli Władysław Kosiniak-Kamysz chce powalczyć w drugiej turze, musi zaatakować Rafała Trzaskowskiego. Jeśli ten drugi wygrałby wybory, mogłoby się okazać, że trzeba będzie udostępnić wiele teraz niedostępnych dokumentów z ratusza, jak choćby te dotyczące afery ściekowej w stolicy - mówił publicysta.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycja: Mirosław Skowron

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: Sebastian Gajewski, ekspert Centrum im. Ignacego Daszyńskiego, Jerzy Mosoń z fundacji FIBRE i Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie"

Data: 18.05.2020 r.

Godz: 8.33


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda nadal zdecydowanym liderem. Sondaż po zmianie kandydata KO na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 10:29
Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Estymator dla dorzeczy.pl wynika, że zmiana kandydatów opozycji w wyborach prezydenckich nie ma wpływu na podium, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie zmieni sytuacji Platformy Obywatelskiej". Artur Wróblewski o Rafale Trzaskowskim

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 11:14
- Rafał Trzaskowski będzie walczył z Szymonem Hołownią o zaistnienie w II turze wyborów prezydenckich, jeśli ona będzie - mówił w Polskim Radiu 24 politolog Artur Wróblewski. Gośćmi audycji byli też publicyści: Jarosław Guzy i Michał Wróblewski. 
rozwiń zwiń