X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wotum nieufności wobec ministra Kamińskiego. Poseł Porozumienia: wniosek był niesprawiedliwy

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 11:18
- 98 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania. Jest to ogromny sukces polityki prowadzonej w ostatnich latach. Służby pracują i nie ma powodów, by oceniać pracę pana Kamińskiego odnosząc się m.in. do sprawy Mariana Banasia - powiedziała Magdalena Sroka z Porozumienia komentując słowa Agnieszki Ścigaj z Koalicji Polskiej. Parlamentarzystki były gośćmi audycji "Dwie strony".
Audio
  • Agnieszka Ścigaj i Magdalena Sroka o głosowaniu nad wotum nieufności wobec ministra Mariusza Kamińskiego ("Dwie strony")
Minister spraw wewnętrznych i administracji, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński  po głosowaniu nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra
Minister spraw wewnętrznych i administracji, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński po głosowaniu nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec ministraFoto: PAP/Paweł Supernak

233 posłów przeciw, 216 za, jeden wstrzymał się od głosu. Większość sejmowa odrzuciła wniosek opozycji o odwołanie szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

pap mariusz kamiński 2 1200.jpg
Mariusz Kamiński: debata ws. wotum nieufności była niemerytoryczna

Odwołania Kamińskiego chciała Koalicja Obywatelska. Podczas sejmowej debaty poseł Borys Budka, uzasadniając wniosek powiedział, że minister jest odpowiedzialny "za niszczenie służb specjalnych". W odpowiedzi poseł PiS Jarosław Krajewski podkreślił, że PiS będzie głosowało przeciw wnioskowi, ponieważ - jak ocenił - jest on "całkowicie bezzasadny, oparty na insynuacjach, kłamstwach i niesprawdzonych informacjach".

"Niektóre ze spraw nie zostały rozwiązane"

Za odwołaniem ministra była Agnieszka Ścigaj. Stwierdziła, że w ostatnim czasie pojawiło się kilka spraw, które powinny być rozwiązane, a nie zostały.

- Należy zacząć od kwestii Mariana Banasia, w przypadku którego służby nie wykazały się należytą starannością. Wysłuchałam z uwagą debaty i odpowiedzi ministra Kamińskiego. Pojawiło się w niej wiele rzeczy, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości lub budzą wątpliwości. Nie wiedzieć dlaczego nie ma odpowiednich działań służb np. w sprawie afery SKOK-u Wołomin. Wielokrotnie o to apelowałam - wskazała poseł.

Wyjaśnienia ministra nie przekonały poseł Ścigaj

Dodała, że ze strony służb podległych Mariuszowi Kamińskiemu brakuje reakcji na sytuację dotyczącą GetBack. - Nie usłyszeliśmy dlaczego zginęły pieniądze w związku z działalnością tej instytucji. Wyjaśnienia ministra skupiały się na tym, że przez ostatnie lata broniono Polski przed terrorystami. Nie jest to żadna zasługa, a obowiązek - zaznaczyła.

pap premier 1200.jpg
Premier: dzięki Mariuszowi Kamińskiemu służby są coraz bardziej profesjonalne

"98 proc. Polaków czuje się bezpiecznie. To ogromny sukces"

Natomiast Magdalena Sroka stwierdziła, że minister Mariusz Kamiński odpowiada za bardzo ważny i szeroki obszar pod względem funkcjonowania państwa. Dodała, że niesprawiedliwym jest, by odnosić jego nadzór nad służbami do kilku spraw, jakie przytoczyła Agnieszka Ścigaj.

- Należy podkreślić, że 98 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania. Jest to ogromny sukces polityki prowadzonej w ostatnich latach. Służby pracują i nie ma powodów, by oceniać pracę pana Kamińskiego odnosząc się do sprawy Mariana Banasia. (…) Ponadto z usta pana ministra padły ważne słowa, że nie ma "świętych krów". Nieważna jest legitymacja partyjna. Jeśli ktoś popełni przestępstwo, to odpowie za to. Wniosek o wotum nieufności był niesprawiedliwy - skomentowała rozmówczyni Polskiego Radia 24.

***

Audycja: "Dwie strony"
Prowadzący: Dorota Kania
Goście: Agnieszka Ścigaj z Koalicji Polskiej oraz Magdalena Sroka z Porozumienia 
Data emisji: 14.02.2020
Godzina emisji: 08.06

PAP/Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Suski: Kamińskiego nienawidzi się za ściganie skorumpowanych polityków

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 08:17
- To jest tak, że ich ludzie mają być nietykalni, bo pewnie należą do tej "kasty" nadzwyczajnej, a kto się odważy podnieść rękę na nieuczciwych ludzi z tej "kasty", to jest do zniszczenia, i tyle - mówił w Polskim Radiu 24 o złożonym przez opozycję wniosku o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego Marek Suski, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To odwrócenie uwagi od rzeczy haniebnych". Wicerzecznik PiS o reakcji na gest Lichockiej

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 09:44
- To rzucanie się opozycji, żeby odwrócić uwagę od rzeczy naprawdę haniebnych, tj. od tego, co było w Pucku w czasie wizyty prezydenta Dudy - mówił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, pytany o reakcję na gest Joanny Lichockiej, która podczas głosowań w Sejmie wg opozycji trzymała wyciągnięty w górę palec.
rozwiń zwiń