X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Semka: konflikt wokół Mariana Banasia jest atrakcyjny dla opozycji

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 11:48
- Walka na kontrole to jest coś, co będzie odpowiadać opozycji, pod warunkiem, że będzie niekorzystna dla PiS, bo jeśli nie, to natychmiast pojawi się teoria o cichej zmowie – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka (Do Rzeczy). W dyskusji udział wzięli także Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna) oraz Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna).
Audio
  • 11.12.19 Tomasz Żółciak: raporty NIK będą postrzegane w kontekście politycznym
Dyrektor Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego NIK Marek Bieńkowski i Marcin Stefaniak z delegatury NIK w Szczecinie podczas konferencji prasowej nt. realizacji programu Praca dla więźniów, w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie. 10.12.2019.
Dyrektor Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego NIK Marek Bieńkowski i Marcin Stefaniak z delegatury NIK w Szczecinie podczas konferencji prasowej nt. realizacji programu "Praca dla więźniów", w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie. 10.12.2019. Foto: PAP/Rafał Guz

NIK opublikowała raport dotyczy programu "Praca dla więźniów". Wynika z niego, że wykryte zostały liczne nieprawidłowości w finansowaniu inwestycji i remontów realizowanych ze środków publicznych. W związku z wynikami kontroli, NIK podjął decyzję o skierowaniu 16 zawiadomień do prokuratury.

1200_Banaś_PAP.jpg
NIK przedstawił raport ws. "Pracy dla więźniów". Poseł PiS: chybiony zarzut

Piotr Semka podkreślał, że konflikt wokół prezesa Najwyższej Izby Kontroli jest atrakcyjny dla opozycji. - Stąd cała fala miłych dla Mariana Banasia deklaracji, która kontrastuje z tym, jak wcześniej oburzano się na rzeczy stawiające go w nienajlepszym świetle. Marian Banaś wchodząc w takie walki obniża autorytet swój oraz NIK – stwierdził publicysta.

Jakub Majmurek zwracał uwagę, że wydaje się nieuniknione interpretowanie konferencji NIK w kontekście konfliktu wokół jej prezesa. - Faktem jest, że ogłoszenie wyników teraz będzie interpretowane w "kluczu Banasia", pomimo, że zdystansował się od sprawy, nie wystąpił na konferencji, nie on je ogłaszał. Marian Banaś okazał się osobą, która przeciwstawiła się prezesowi PiS i  jego trybowi rządzenia. Wszystko wskazuje na to, że ten konflikt wchodzi w nowa fazę – zwrócił uwagę gość audycji.

Tomasz Żółciak przypominał, że raporty którymi dysponuje obecnie NIK, trzeba przypisać poprzedniemu prezesowi tej instytucji, Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. - To są rzeczy, które nie rodzą się z dnia na dzień, tylko efekt wielomiesięcznych prac i ustaleń. Przed świętami ma się jeszcze pojawić raport dotyczący afery GetBack i Krajowej Administracji Skarbowej. Pierwszy może być groźny wizerunkowo dla obecnej ekipy rządzącej, drugi bardzo korzystny dla samego Mariana Banasia. Każdy z tych raportów będzie postrzegany w kontekście politycznym – dodał.

Ministerstwo Sprawiedliwości oświadczyło, że zarzuty Najwyższej Izby Kontroli dotyczące realizacji programu "Praca dla więźniów" są bezpodstawne. Zdaniem resortu, program ten jest realizowany zgodnie z prawem, transparentnie i przy poszanowaniu środków publicznych.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Debata poranka" była Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/ka

______________________

Data emisji: 11.12.2019

Godzina emisji: 08.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: Marian Banaś tym raportem NIK wystrzelił salwę ostrzegawczą

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 13:37
- Prezes NIK pokazuje, że ma ogromne uprawnienia i daje sygnał: "próbujmy wyciszyć ten spór". Myślę, że dojdzie do powolnego wygaszania konfliktu i próby przeczekania - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Bartosz Brzyski (Klub Jagielloński).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: chcemy, by Marian Banaś odszedł. Opozycja chce, by został

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 14:37
- My widzimy problem z Marianem Banasiem. Słyszymy ze strony opozycji, że ich ta sprawa nie interesuje. Po deklaracjach opozycji mogę powiedzieć tyle - to oni dzisiaj nie chcą zmiany na stanowisku prezesa NIK - powiedział w Polski Radiu 24 Jacek Sasin.
rozwiń zwiń