X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

K. Zioło-Pużuk ws. prof. Nalaskowskiego: uczelnia powinna być miejscem dyskusji

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 11:01
- Jeżeli język staje się obraźliwy czy wulgarny, to nie ma znaczenia czy mówi to marksista czy ktoś o skrajnie innych przekonaniach. Nie ma debaty, jest tylko obrażanie się. Jednak co od zasady, uczelnia powinna być miejscem, w którym spierają się różne poglądy – mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego). W debacie dyskutowali również Krzysztof Wołodźko (Gazeta Polska) i Mirosław Skowron (Super Express).
Audio
Prof. Aleksander Nalaskowski
Prof. Aleksander NalaskowskiFoto: Tomasz Baranski/REPORTER/Eastnews

Karolina Zioło-Pużuk podkreślał, że uczelnia powinna być miejscem w którym mamy do czynienia z dyskusją o rożnych poglądach. - Są uczelnie, choćby w Wielkiej Brytanii gdzie tego typu dyskusje się toczą. Tym, na czym cierpi debata w Polsce, jest niestety język – zauważyła.

Andrzej Zybertowicz 1200.jpg
Prof. A. Zybertowicz: przed zawieszeniem Nalaskowskiego powinna być analiza

Zgodził się z tym Krzysztof Wołodźko - Mamy problem z werbalną agresją, niezależnie od tego, czy robi to prawa strona, lewa czy centrum. Wszyscy na tym tracimy. Naukowcy nie powinni równać do Twittera, powinni być dla nas przykładem ambitniejszej dyskusji – podkreślał Krzysztof Wołodźko.

Mirosław Skowron ocenił, że pomysł, by to władze uczelni dyskutowały o tym co powinno być przedmiotem dyskusji i w jakim stylu powinna się odbywać nie jest właściwy. – Dorośli ludzie mają prawo się obrażać i ciągać później po sądach, jeśli czują się obrażeni – ocenił i odniósł się do pomysłu powołania samorządu dziennikarskiego. – To pomysł nietrafiony, krepujący wolność słowa. Mam wrażenie, że nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej wolność słowa, która powinna być jedna z najważniejszych wolności w kraju demokratycznym jest krępowana - zaznaczył.

gowin jaroslaw 1200.jpg
J. Gowin o sprawie prof. A. Nalaskowskiego: pojawia się pytanie o wolność słowa

Postępowanie wyjaśniające wobec prof. Aleksandra Nalaskowskiego, jak oświadczono na stronie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dotyczy "sformułowań użytych w artykule prasowym poświęconym osobom o odmiennej orientacji seksualnej". Chodzi o jego felieton "Wędrowni gwałciciele", który ukazał się w ubiegłotygodniowym numerze "Sieci".

Ze względu na potrzebę wyjaśnienia sprawy rektor UMK zawiesił profesora w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące. "Nauczyciele akademiccy zatrudnieni na UMK zobowiązali się okazywać szacunek wobec każdego człowieka" – głosi uzasadnienie tej decyzji.

- Zawieszenie prof. Nalaskowskiego w obowiązkach nauczyciela akademickiego nie zostało poprzedzone analizą jego felietonu – powiedział we wtorek doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz. Dodał, że uczelnie powinny być miejscem spokojnej debaty.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Debatę prowadziła Dorota Kania

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 18.09.2019

Godzina emisji: 08:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Aleksander Nalaskowski: zgwałcono moje prawa do przyzwoitości

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 11:35
- Napisałem czytelny tekst. Trzeba dużo złej woli, by odczytać go inaczej. Chodzi o gwałt, próbę zepchnięcia siłowego, zmuszania. Zmuszano mnie, żebym w Białymstoku chodził opłotkami, bo przechodził Marsz Równości. Filmowano mnie, bo podobno byłem niebezpieczny - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Aleksander Nalaskowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Terlikowski o sprawie prof. A. Nalaskowskiego: radykalny brak równowagi

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 08:51
- Prof. Aleksander Nalaskowski słynie z ciętego języka. Ten felieton też był ostry. Jeśli jednak rektorzy są tak oburzeni na brak sympatyczności tekstów swoich pracowników, to pytam się, co z Uniwersytetem Jagiellońskim i prof. Janem Hartmanem, którego teksty są nieporównanie bardziej ostre i obraźliwe – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Terlikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artyści o sprawie profesora Aleksandra Nalaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 21:22
Goście Magdaleny Piejko, pisarka Maryna Miklaszewska, muzyk Janusz Janowski i grafik Wojciech Korkuć, rozmawiali o sprawie zawieszenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego w świetle dyskusji o wolności słowa.
rozwiń zwiń