X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata Poranka. A. Koziński: PiS wygrał tematem płacy minimalnej

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 10:10
- Ostatnia podwyżka płac minimalnych poszła dalej, za sprawą decyzji rządu, niż domagały się tego związki zawodowe - wskazywał w PR24 Agaton Koziński z "Polska The Times". - Rząd postawił się po przeciwnej stronie niż przedsiębiorcy - dodał. W debacie udział wziął także Łukasz Warzecha z "Do Rzeczy".
Audio
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji wyborczej w Lublinie
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji wyborczej w LublinieFoto: PAP/Wojtek Jargiło

kowencja pis 663 twitter.jpg
Nowe propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Nie milkną echa po sobotniej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to najważniejsze z nowych propozycji PiS.

Ta pierwsza, czyli podwyższenie płacy minimalnej, rozpala Polaków najbardziej - od wyborców, przez media, aż po opozycję.


Jadwiga Emilewicz 663.jpg
Jadwiga Emilewicz: podwyżka płacy minimalnej nie będzie dotyczyć większości firm w Polsce

"Tysiąc euro płacy minimalnej działa na wyobraźnię"

Agaton Koziński podkreślał, że PiS wygrał sprawą płacy minimalnej, bo to "temat, którym może ustawić wybory". - To konkret. Tysiąc euro płacy minimalnej działa na wyobraźnię - wskazywał.

- Pieniądze przyznawane w programach społecznych wracają do budżetu, jak trzynasta emerytura, na tej logice opiera się koncepcja płacy minimalnej. Wypowiedzi ekonomistów bardziej idą w kierunku sympatii i antypatii politycznych - dodał.

Łukasz Warzecha zwrócił z kolei uwagę na to, że "zapowiedziami o podwyższeniu płacy minimalnej PiS wywołał problem, z którym będzie musiał się zmierzyć przed wyborami". - Sygnały o zmniejszeniu składek ZUS mogą być próbą zrównoważenia przekazu - mówił.

- Podwyżka płacy minimalnej jest bezprecedensowa, taki eksperyment, ale w mniejszej skali, miał jednak słabe skutki na Węgrzech. Eksperci są raczej sceptyczni - powiedział dziennikarz.


ziobro123 sejm pap 1200.jpg
Zbigniew Ziobro zostaje na stanowisku. "Dajemy Polakom to, co obiecaliśmy"

"Reforma sądownictwa to ślepa uliczka dla opozycji"

Podczas debaty dyskutowano również na temat wczorajszych wydarzeń w Sejmie. Wczoraj Sejm m.in. odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro i uchwalił ustawę ws. jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych. Jednak najwięcej kontrowersji wywołało przeniesienie posiedzenia Sejmu na czas po wyborach.

Agaton Koziński podkreślał, że przeniesienie posiedzenia Sejm to nic niezwykłego. - W starym składzie po wyborach spotykał się ostatnio Parlament Europejski. Faktem jest, że to odejście od dotychczasowej praktyki w Polsce - wskazywał.


sejm free 1200.jpg
Sejm uchwalił ustawę ws. jawności majątku rodzin urzędników państwowych

Odnosząc się do sprawy wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości, powrócono do tzw. "afery Piebiaka". - PiS będąc w opozycji, nigdy nie przepuszczało okazji takich jak afera Piebiaka. Trudno było się spodziewać, że PO tę sprawę odpuści - mówił dziennikarz "Polska The Times".

- Wątek reformy sądownictwa był ślepą uliczką dla opozycji, PO postawiła tę sprawę w centrum na wiele miesięcy i odcięła się od sporej grupy elektoratu. Platforma Obywatelska nie kojarzy się teraz np. z ulgami dla przedsiębiorców, tylko z obroną prof. Gersdorf - powiedział Łukasz Warzecha.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Debata Poranka"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Agaton Koziński (Polska The Times), Łukasz Warzecha (Do Rzeczy)

Data emisji: 12.09.2019

Godzina emisji: 08:06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Szewczak (PiS): Zbigniew Ziobro nadepnął na odcisk wpływowym grupom przestępczym

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 10:30
- Zbigniew Ziobro naprawdę podejmuje wielkie wyzwania. Przecież to nie tylko kwestie walki z pedofilią czy zmian w Kodeksie karnym - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Szewczak. Poseł Prawa i Sprawiedliwości wskazał na "mafie różnego rodzaju", z którymi walczy minister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Karolina Zioło-Pużuk: trzeba wytłumaczyć mechanizmy stojące za wzrostem płacy minimalnej

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 09:45
- Obawy mówiące o skutkach podniesienia płacy minimalnej traktować poważnie, nie wyśmiewając ich ale pokazując, jak ten mechanizm miałby wyglądać, wtedy ta obietnica stanie się wiarygodna – mówiła dr Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego). W debacie wzięli udział także Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska) oraz Dominik Mazur (Fundacja Republikańska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Ozdoba: politycy PO opisują alternatywną rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 11:15
- Nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której ktoś, kto ciężko pracuje, nie jest w stanie związać końca z końcem, w sytuacji gdy gospodarka ma się dobrze. Nie ma powodu do tego, żeby ktoś, kto zarabia dzisiaj 4 tys. i więcej, bał się podniesienia płacy minimalnej – mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Krysiak: podniesienie płac minimalnych poprawi wydajność

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 14:00
- Zawsze, kiedy przedsiębiorcy podnoszą kwestię wzrostu płac, chcą, żeby ten wzrost wyniknął ze wzrostu efektywności - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, prezes Instytutu Myśli Schumana.
rozwiń zwiń