X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Debata poranka. Publicyści o konwencjach wyborczych PO i PiS

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 10:15
- Konwencja PiS miała inną wagę jakościową, niż ta zorganizowana przez PO. Prezes Jarosław Kaczyński nadaje pewną narrację, tworzy wizję Polski, do której jego partia dąży. Druga strona jest jedynie recenzentem, nie tworzy wizji alternatywnej – mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska). W debacie Poranka wzięli udział także: Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego) oraz Michał Płociński (Rzeczpospolita).
Audio
  • 09.09.19 "Debata Poranka". Sebastian Gajewski: PiS ma lepsze wyczucie chwili i dzisiejszych emocji
Prezes partii Jarosław Kaczyński (C) podczas konwencji programowej PiS w Lublinie. Liderzy ugrupowania zaprezentują program wyborczy. 07.09.2019.
Prezes partii Jarosław Kaczyński (C) podczas konwencji programowej PiS w Lublinie. Liderzy ugrupowania zaprezentują program wyborczy. 07.09.2019.Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Zdaniem Michała Płocińskiego konwencja PO wyglądała na nieprzygotowaną. - Małgorzata Kidawa-Błońska źle wypadła. Natomiast konwencja PiS w Lublinie była profesjonalnie przygotowana. Problem nie w tym, że PiS wydaje niepotrzebnie pieniądze na konwencję, tylko, że PO w dziwny sposób oszczędza, tak, jakby nie chcieli wydawać na kampanię w którą nie wierzą. Jeśli wyborcy centrowi, umiarkowani będą mieli takie wrażenie, to jest to szalenie niebezpieczne dla opozycji – stwierdził.

pap kidawa błońska 1200.jpg
Małgorzata Kidawa-Błońska zaprezentowała program Koalicji Obywatelskiej

Publicysta podkreślał także fakt, że w jeden weekend odbyły się trzy konwencje, PiS, PO oraz PSL z  Kukiz’15. – O lewicy mówimy jedynie słowami Grzegorza Schetyny czy w kontekście tego co powiedziała i z czego się wycofała jej rzeczniczka Anna Maria Żukowska. Lewica jest w kiepskim położeniu – zauważył.

Sebastian Gajewski ocenił, że zarówno na konwencjach PiS, jak i PO każda partia zaprezentowała spójną wizję państwa. - Program PO jest typowy dla tej partii, bardzo ogólnie sformułowany. Natomiast PiS decyduje się na bardzo konkretne postulaty, które każdy wyborca umie sobie wyobrazić we własnym portfelu, propozycje dotyczące bardzo dużych grup elektoratu i jednocześnie pokazuje drogę dojścia do nich. PiS stawia na to, że zabiegi, które zastosował w 2015 zagrają również teraz. Ma lepsze wyczucie chwili i dzisiejszych emocji – wyjaśniał gość audycji.

premier konwecja 1200 tt.jpg
Zakończyła się konwencja w Lublinie. PiS przedstawiło program

Maciej Kożuszek zwrócił także uwagę, na to, że zgodnie z sondażami, ciągle jest duża grupa wyborców chcących głosować na partie opozycyjne. – Dlatego właśnie  Jarosław Kaczyński mówi o potrzebie pracy i  uważności. Dla PiS liczy się silna legitymacja do rządzenia – podkreślał.

W piątek politycy Koalicji Obywatelskiej przedstawili swoje propozycje programowe. W programie znalazł się m.in. postulat "mądrej otwartej szkoły", podwyższenia płac, "przywrócenia godności ludzi pracujących". Kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska, przekonywała, że Koalicja zatrzyma wycinkę lasów, smog, przywóz śmieci do Polski i węgla z Rosji.

W sobotę miała miejsce konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Wydarzenie otworzył Jarosław Kaczyński długim przemówieniem, w którym przedstawił główne punkty programowe PiS, ale także omówił fundamenty ideowe partii rządzącej.

Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Debatę prowadził Grzegorz Jankowski.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 09.09.2019

Godzina emisji: 08:06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publicysta o konwencji PiS: czuć było wiarę w zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:55
- Dzisiejsza konwencja PiS zdecydowanie przykryła konwencję PO, to ważne, chodzi o to, aby przekonać elektorat, zmobilizować go. Bardzo dobre przemówienie Jarosława Kaczyńskiego – komentował Andrzej Rafał Potocki (Sieci). Do lubelskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się również publicyści Jakub Maciejewski (Gazeta Polska) i Sławomir Jastrzębowski oraz eksperci, Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński) i prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czabański o konwencji PiS: najważniejszy był fundament filozoficzny

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 10:00
- Jeśli odwołujemy się do wolności i solidarności, a mamy na myśli godność człowieka, to jest to fundament filozoficzny. Z wystąpienia prezesa PiS można było zrozumieć, że chodzi o to, by człowiek mógł żyć w godności. To oznacza wolność od czegoś i wolność do czegoś. To jest najważniejsze, narzuca myślenie o polityce i jej roli - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: partia władzy wpada w zadyszkę

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 21:55
- Chciałbym wiedzieć więcej niż hasła typu hattrick i przeczytać program Prawa i Sprawiedliwości. Była konwencja programowa, ale na stronie internetowej PiS nie można znaleźć programu partii – mówił w Polskim radiu 24 Tomasz Siemoniak, poseł Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń