X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Łukasz Warzecha: Grzegorz Schetyna jest odrzucany jako lider przez własnych wyborców

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 10:15
- Grzegorz Schetyna się nie poświęca. Robi coś, co mu profesjonalnie doradzano - ocenił przewodniczącego PO w "Debacie poranka" dziennikarz i komentator Łukasz Warzecha. - Oficjalne sondaże pokazują, że jest słabo oceniany jako lider - dodał.
Audio
  • 05.09.2019 Debata Poranka. "Grzegorz Schetyna to słaby lider" (PR24)
Lider PO Grzegorz Schetyna
Lider PO Grzegorz SchetynaFoto: shutterstock.com

We wtorek Grzegorz Schetyna ogłosił na inauguracji kampanii wyborczej w Warszawie, że kandydatką na premiera KO jest Małgorzata Kidawa-Błońska, która będzie "jedynką" list KO w Warszawie. Grzegorz Schetyna będzie startować z pierwszego miejsca we Wrocławiu.

collage 1200.jpg
Szef MON o kandydaturze M. Kidawy-Błońskiej na premiera: lider PO boi się porażki

"PO robi wszystko za późno i za mało"

Łukasz Warzecha ocenił usunięcie się Grzegorza Schetyny z walki o fotel premiera jako dobre dla PO. - Małgorzata Kidawa-Błońska ma zupełnie inny wizerunek. Przede wszystkim nie jest postrzegana jako osoba agresywna - wskazywał.

- Wszystko, co robi ostatnio Platforma Obywatelska, to za mało i za późno. Podobnie jest z wystawieniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na kandydatkę na premiera. Myślę, że skutki tej decyzji będą ograniczone - dodał.

Dziennikarz zauważył w tej decyzji szereg analogii do sposobu przedstawienia programu wyborczego przez PO. - Wreszcie przedstawiła program, było o czym rozmawiać, ale zrobiła to o wiele za późno. Po całych miesiącach kpin ze strony Prawa i Sprawiedliwości, że programu nie ma. I tydzień po tym, gdy PiS zrobił wielką konwencję w Katowicach - wyjaśniał Łukasz Warzecha.


kidaw 1200.jpg
Paweł Lisiecki: Grzegorz Schetyna usuwa się w cień, potem łatwiej zrzucić winę

"Skuteczna zagrywka PO"

Agaton Koziński ocenił ruch Platformy Obywatelskiej jako dobry dla samej partii. - To zagrywka, ale skuteczna. W tym tygodniu PO wygrywa i politycznie to numer jeden - mówił.

- Jednak sobotnia konwencja PiS może przyćmić temat i PO znów będzie musiała się natrudzić, aby przykuć czymś uwagę - dodał.

Dziennikarz zastanawiał się, czy Grzegorz Schetyna schował ambicje do kieszeni, czy to stricte zaplanowany strategiczny ruch. - Jeżeli Platforma Obywatelska będzie samodzielnie tworzyła rząd, może to robić ewentualnie w koalicji. Nie słyszałem ze strony potencjalnych koalicjantów słów, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest również ich kandydatem na premiera - powiedział.

- Gdyby Platforma Obywatelska wygrała wybory i po kilku miesiącach premierem zostałby jednak Grzegorz Schetyna, wyborcy poczuliby się bardzo oszukani - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

Polskei Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Debata Poranka"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Łukasz Warzecha (Do Rzeczy, PR24), Agaton Koziński (Polska The Times), Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska, TV Republika)

Data emisji: 05.09.2019

Godzina emisji: 08:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata Poranka. A. Ostolski: opozycja niedookreślona programowo

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 10:10
- Dla Polaków ważne są dziś ochrona zdrowia czy zmiany klimatu. Jednak te kwestie nie są aż tak ważne w kampanii wyborczej największych sił politycznych - mówił Adam Ostolski z Krytyki Politycznej. - To głównie efekt pustki programowej głównej siły opozycyjnej, jaką wciąż jest niestety Platforma Obywatelska - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominik Mazur: Grzegorz Schetyna nie da się usunąć w cień

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 10:00
- Skoro wyciekają takie materiały firm doradczych na lidera PO, to sygnał, że ktoś zaczął kampanię, żeby odsunąć Grzegorza Schetynę w ramach partii - mówił Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"). - W tym środowisku widać brak wiary w sukces wyborczy - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Kidawa-Błońska kandydatką KO na premiera. B. Maciejewska: lider PO abdykuje

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 13:35
- Doradcy Platformy Obywatelskiej stwierdzili, że Grzegorz Schetyna może być przeszkodą w tej kampanii wyborczej - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Gawkowski z Lewicy, komentując najnowsze doniesienia o wystawieniu przez KO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako kandydatki na premiera. W Polskim Radiu 24 gościła także Beata Maciejewska z Wiosny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Lewandowski: rejonem wiarygodności PO jest Europa

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 15:20
- Środowy panel w Krynicy będzie dla Grzegorza Schetyny szansą pokazania naszego programu - zdradził europoseł Janusz Lewandowski. - W kwestiach socjalnych nie będziemy ścigać się z PiS. Prawo i Sprawiedliwość ma tutaj wiarygodność i sprawczość - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

G. Napieralski: desygnowanie M. Kidawy-Błońskiej na premiera to dobry ruch

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 17:50
- Grzegorz Schetyna przykuł dzisiaj uwagę wokół Koalicji Obywatelskiej i pokazał, że jest na tej scenie rozgrywającym - mówił na antenie PR24 senator Platformy Obywatelskiej. - Stało się bardzo dobrze - ocenił kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera.
rozwiń zwiń