X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Debata Poranka". Czy Koalicja Europejska ukryła Pawła Rabieja?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 09:53
- Paweł Rabiej od czterech dni milczy. Spowodowała to Platforma Obywatelska swoimi homofobicznymi wypowiedziami - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Otoka-Frąckiewicz (wPolsce.pl). Gośćmi Debaty Poranka byli również Dawid Wildstein (TVP) i Piotr Cywiński (Sieci). 
Audio
  • 20.03.19 Debata Poranka: Rafał Otoka-Frąckiewicz (wPolsce.pl), Dawid Wildstein (TVP) i Piotr Cywiński (Sieci)
Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej
Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej Foto: PAP/Tomasz Gzell

Kilka dni temu Paweł Rabiej w wywiadzie dla „DGP” mówił: „Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją”. Jego słowa wywołały burzę. On sam od tamtego czasu zamilkł.  

- Szanuję Pawła Rabieja, uczciwie powiedział w którym kierunku to zmierza. Trzeba mu oddać, że powiedział prawdę. Natomiast Koalicja Europejska w homofobiczny sposób zamknęła usta homoseksualiście. Gdyby podobnie postąpił PiS to byłaby zadyma na długie tygodnie. Tymczasem Grzegorz Schetyna razem z Pawłem Trzaskowskim w ewidentnie homofobiczny sposób zaatakowali Rabieja i wyłączyli go z debaty publicznej.  To jest obrzydliwe, dyskryminujące, nieeuropejskie - tłumaczył Rafał Otoka-Frąckiewicz. 

Zdaniem Dawida Wildsteina następuje ostentacyjna biologizacja polityki. - Próba wymuszenia i szantażowania, że jesteś taki a nie inny, to musisz wyznawać pewne poglądy jest bardzo niebezpieczna. To było kiedyś cechą szeroko pojętego faszyzmu. Teraz okazuje się, że to lewica jest pierwsza w próbie biologizacji - tłumaczył gość Polskiego Radia 24. 

Piotr Cywiński uważa, że mamy do czynienia z "homolobbystami". Powołał się przy tym m.in. na przykład Niemiec, gdzie jeszcze w połowie lat 90. XX wieku stosunki homoseksualne były formalnie karalne. 

Więcej w nagraniu. 

Gospodarzem Debaty Poranka był Michał Rachoń. 

Data emisji: 20.03

Godzina emisji: 8.06

PR24 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Grzyb: LGBT nie ma w programie Koalicji Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 16:57
- Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej popełnili błąd (deklaracja LGBT+ - przyp. red.). Jeżeli mają taką intencję w swoim programie, to nie powinni jej prezentować w trwającej kampanii. Wiadomo było, że spór przeniesie się na ogólnopolską scenę. On nic dobrego nie przyniesie, to nie jest materia europejska - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PSL Andrzej Grzyb.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Buda: władze stolicy chciały wprowadzić do szkół LGBT bocznymi drzwiami. Musieliśmy to nagłośnić

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 17:09
- Takie osoby jak Paweł Rabiej i Rafał Trzaskowski w zasadzie nie mogą przedstawiać prywatnych poglądów, bo to jest poddawane debacie publicznej. Obaj są w ścisłym kierownictwie swoich partii - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Buda, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Potapowicz: Paweł Rabiej przekroczył pewną granicę w ramach uzgodnień

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 18:28
– Paweł Rabiej wyraził prywatną opinię, która rzutuje na stanowisko całej Koalicji Europejskiej. Wykroczył poza określony zakres programowy – powiedział Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej. Odniósł się w ten sposób do słów wiceprezydenta Warszawy, które wywołały falę komentarzy.
rozwiń zwiń