X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Generałowie WP na festiwalu Pol'and'Rock. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 11:32
Gen. Mirosław Różański spotkał się z młodzieżą podczas festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie. Były dowódca polskich sił zbrojnych przyznał, że wojna może dotrzeć również do naszego kraju. Goścmi Debaty Poranka w Polskim Radiu 24 byli Jarema Piekutowski (Nowa Konfederacja) i Marek Król (Sieci).
Audio
  • 06.08.18 Debata Poranka: Generałowie WP na festiwalu Pol'and'Rock
Ewangelizatorzy Przystanku Jezus wśród uczestników PolandRock Festival w Kostrzynie nad Odrą
Ewangelizatorzy Przystanku Jezus wśród uczestników Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą Foto: PAP/Lech Muszyński

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce festiwal muzyczny. Tegoroczna edycja przyciągnęła około 100 tysięcy osób. Oprócz koncertów proponuje wiele innych aktywności. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych uczestnicy imprezy spotkają się z przedstawicielami świata kultury, polityki i sportu. Podczas festiwalu prezentują się organizacje pożytku publicznego i realizowane są programy edukacyjne oraz sportowe. W jednej z debat, udział wzięli niektórzy generałowie Wojska Polskiego oraz kilku reprezentantów wymiaru sprawiedliwości. 

- Absolutnie zgadzam się z tym, że mundur nie jest strojem dobrym na taką okoliczność. Osobiście jestem zwolennikiem tego, żeby ludzie zajmujący się obronnością kraju, troszeczkę ostrożniej wypowiadali się na tematy polityczne. Nie widzę tutaj, aż takiej spiskowej teorii dziejów, aby to była zaplanowana destrukcja państwa. Mamy do czynienia ze społeczeństwem, które jest podzielone, jeśli chodzi o poglądy polityczne i wszyscy mają potrzebę, żeby się na ten temat wypowiedzieć. Myślę, że to pokłosie jakiegoś podziału, z którym mamy do czynienia w obronności, uwidocznionego podczas konfliktu prezydenta Andrzeja Dudy z Antonim Macierewiczem - komentował Jarema Piekutowski.  

- Dla mnie to jest oszustwo. To tak, jakbym przebrał się za listonosza i zaczął wypłacać ludziom pieniądze. Mundur jest pewnym sygnałem, że ktoś jest na służbie państwowej. Na pewno na festiwalu Owsiaka, generałowie nie byli na służbie, niezależnie już od tego, że jeden z generałów jest już na emeryturze. Uważam jednak, że dobrze, że społeczeństwo jest podzielone. Kiedy są spory, takie jak ten, to świadczy o tym, że żyjemy w demokracji i jest wolność słowa.  - powiedział Marek Król

W nagraniu audycji również o sporze wokół Sądu Najwyższego. 

PR24

_____________________

Data emisji: 06.08.18

Godzina emisji: 8:05