X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata Poranka: Publicyści o pomniku smoleńskim

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 09:38
W ocenie gości Debaty Poranka – Michała Rachonia z Telewizji Polskiej i Sebastiana Gajewskiego z Centrum im. I. Daszyńskiego – odsłonięcie Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, to najważniejsze wydarzenie polityczne tygodnia. Komentatorzy w Polskim Radiu 24 odnieśli się również m.in. do raportu technicznego podkomisji smoleńskiej.
Audio
  • 12.04.18 Debata Poranka: Publicyści o pomniku smoleńskim
. Obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej - Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, odsłonięto  na pl. Piłsudskiego w Warszawie
. Obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej - Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, odsłonięto na pl. Piłsudskiego w Warszawie Foto: PAP/Rafał Guz

Jak oceniał na naszej antenie Michał Rachoń, po odsłonięciu pomnika smoleńskiego i zakończeniu miesięcznic, temat katastrofy rządowego tupolewa „będzie schodził z agendy politycznej”. – Bo tej sprawy nie sposób atakować – komentował publicysta. – Problem, jaki ma z tym pomnikiem duża część świata politycznego - bo wiadomo, że to dziś nadal jest element sporu politycznego (…) - wynika z tego, że ten monument powinien był powstać już dawno temu. Polska powinna upamiętnić tych, którzy byli na pokładzie samolotu – dodawał Rachoń, oceniając, że sam pomnik jest „dziełem wspaniałym”.

Sebastian Gajewski z kolei podkreślił, że „sam pomnik absolutnie mu nie przeszkadza”. – Tego typu upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej w przestrzeni publicznej Warszawy, w centralnym punkcie miasta, powinno się było znaleźć – mówił, zaznaczając przy tym, że wątpliwości wzbudza sposób wzniesienia monumentu. – To nie była właściwa droga. Ona dzieliła, a nie łączyła. Pamiętajmy, że w  katastrofie smoleńskiej zginęli przedstawiciele różnych środowisk politycznych i społecznych. A rządzący posłużyli się „sztuczką prawną”, przejmując grunt z rąk samorządu na rzecz Skarbu Państwa (…). W Polsce o lokalizacji pomników decydują rady gmin, rady miast. Tak powinno było być także w tym przypadku – oceniał Gajewski.

Więcej – m.in. o raporcie technicznym podkomisji smoleńskiej – w całej rozmowie z Michałem Rachoniem i Sebastianem Gajewskim.

Gospodarzem audycji był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/zz

Debata Poranka w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 12.04.18

Godzina emisji: 8.06


 

 

 

 

Czytaj także

W Warszawie odsłonięto Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 16:22
W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, na placu Piłsudskiego w Warszawie przedstawiciele rodzin odsłonili Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Wydarzenie komentował w Polskim Radiu 24 publicysta Witold Gadowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: pomnik jest wyrazem odrzucenia lęku i przywrócenia godności

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 16:38
 - Państwo nie może się bać. I to jest właśnie szczególnie istotne. "Nie lękajcie się" - te słowa Jana Pawła II, świętego, największego Polaka musimy ciągle pamiętać - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na Placu Piłsudskiego w Warszawie odsłonięto pomnik ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej. Dokonali tego członkowie wszystkich obecnych rodzin ofiar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: tyle marszów, ile ofiar katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 22:37
96. marsz upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej jest ostatnim. "Kończymy, ale przede wszystkim dlatego - i to jest ta przesłanka główna - że doszliśmy do celu - tam już odsłonięto pomnik, niedaleko stąd, w pięknym miejscu na placu Piłsudskiego" - mówił Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

96. marsz pamięci. "Skończył się pewien etap"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 21:44
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbył się Apel Pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Podczas uroczystości swoje przemówienie wygłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Komentowali je w audycji Północ Południe politolodzy dr Andrzej Anusz i dr Krzysztof Kawęcki.
rozwiń zwiń