X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

„Hasła na Marszu Niepodległości były urągające”

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 09:35
W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Oburzenie wywołały m.in. niektóre prezentowane podczas demonstracji transparenty. Widniały na nich m.in. takie hasła: „Biała Europa”, „Wszyscy różni, wszyscy biali”. O Marszu Niepodległości mówili w audycji Debata Poranka Agaton Koziński („Polska The Times”), Jacek Liziniewicz („Gazeta Polska”) i Wojciech Korkuć.
Audio
  • 14.11.2017 Agaton Koziński, Jacek Liziniewicz i Wojciech Korkuć o Marszu Niepodległości
Uczestnicy Marszu Niepodległości 2017 na Moście Poniatowskiego w Warszawie. Tegoroczny marsz, organizowany pod hasłem My chcemy Boga, przeszedł z ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego. 11.11.2017.
Uczestnicy Marszu Niepodległości 2017 na Moście Poniatowskiego w Warszawie. Tegoroczny marsz, organizowany pod hasłem "My chcemy Boga", przeszedł z ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego. 11.11.2017. Foto: PAP/Paweł Supernak

Zdaniem Agatona Kozińskiego hasła na Marszu Niepodległości były urągające. - Pisanie o „czystości rasowej” i „białej sile” niesie ze sobą jednoznaczny komunikat. Takich słów używać nie można, ponieważ Polska była dotknięta przez faszyzm. Ekscesy się powtarzają regularnie. Może i jest to margines, ale to element stały. Samo zawołanie „czołem wielkiej Polsce” uruchamia historyczny kontekst, że Lwów i Wilno powinny być polskie. Marsze przybrały na sile w czasach kryzysu gospodarczego – wskazywał komentator.

Według Jacka Liziniewicza obecnie organizatorzy wykluczają ludzi z Marszu Niepodległości. - To co rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej powiedział sprawia, że wszystko co o nich od lat mówiła „Gazeta Wyborcza” to prawda i chodzi im tylko o to, by bić murzynów, którzy nigdy nie mogą być Polakami. To zaburzyło moje postrzeganie tego marszu, MW powinna być skreślona jako organizator. Marsz rozrósł się kiedy postanowiono z nim walczyć i go blokować. Jednak pierwszy raz w tym roku zaczęto wykluczać ludzi z Marszu Niepodległości. To może zrazić wielu ludzi – powiedział dziennikarz.

W ocenie Wojciecha Korkucia spontaniczność Marsz Niepodległości ma swoją drugą stronę. – To świetna pożywka na manipulowanie. Byłem razem z synem i były nudy. Nie widziałem negatywnych banerów. Z obrzydzeniem przyjmuję postawę komentatorów, którzy znaleźli temat, który jest wałkowany. Radość, satysfakcja z uczestnictwa, a nie nienawiść – mówił gość Polskiego Radia 24.

W debacie była tez mowa o stenogramach z prac komisji Millera ds. badania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Zdaniem Jacka Liziniewicza to sprawa dla prokuratury. – Na podstawie raportów idzie w świat komunikat, że gen. Błasik naciskał na pilotów. Szkody dla państwa polskiego i krewnych gen. Błasika powinny zostać ukarane – powiedział publicysta. Według Agatona Kozińskiego smuga cienia nad katastrofą smoleńską jest ogromna. – Każdą narrację w katastrofę smoleńską można włożyć. Rzekome słowa gen. Błasika funkcjonują w formie apokryfu – stwierdził dziennikarz.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem debaty była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

Debata Poranka w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 14.11.2017

Godzina emisji: 08:06

Czytaj także

Marsz Niepodległości. "Temperatura wokół tego wydarzenia opadła"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 18:24
Obchody Święta Niepodległości przebiegły spokojnie, ale z wyraźnym podziałem na obozy polityczne. W Warszawie największe manifestacje zgromadziły marsze organizowane przez narodowców - Marsz Niepodległości - oraz Komitet Obrony Demokracji. Podsumowali je w Debacie Dnia Tomasz Walczak (Super Express) i Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blisko 60 tys. osób wzięło udział w Marszu Niepodległości w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 19:35
W Marszu Niepodległości, który w sobotę przeszedł ulicami Warszawy, wzięło udział ok. 60 tys. osób – poinformowała Komenda Główna Policji. – Szacunki policji i tak są zaniżone, ale pokazują, że na marsz przyszło więcej osób niż zakładaliśmy – powiedział Witold Tumanowicz, wiceprezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marsz Niepodległości. "Manifestacja patriotyzmu"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 11:04
Pod hasłem "My chcemy Boga” około 60 tys. osób przeszło ulicami stolicy w Marszu Niepodległości. Manifestacja przebiegła spokojnie; policja przewiozła na komendę 45 osób, wszystkie zostały wypuszczone. Gośćmi Młodej audycji politycznej byli Daniel Witowski (Klub Młodych Kukiz'15), Mateusz Pławski (Młodzież Wszechpolska), Michał Moskal (Forum Młodych - Prawo i Sprawiedliwość), Jarosław Marciniak (Młode Pokolenie - Komitet Obrony Demokracji) i Michał Jurek (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci - PO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marsz Niepodległości. "Nie powinno być przyzwolenia dla skrajnych poglądów"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 19:10
– Nie można pozwolić na to, by mówiono o Polsce, jako o kraju przyzwalającym na nazizm – powiedział Marcin Makowski z tygodnika "Do Rzeczy". Na temat przemówień najważniejszych polityków, ogólnopolskich marszów, a także atmosfery panującej wokół Narodowego Dnia Niepodległości rozmawialiśmy na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po Marszu Niepodległości. „Nie zauważamy rzeczy pozytywnych”

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 15:30
Część mediów, także zagranicznych, ocenia tegoroczny Marsz Niepodległości, jako „faszystowski”. Z taką opinią nie zgadza się Roman Mańka. – To „grubo przerysowane” komentarze – mówił w Polskim Radiu 24 publicysta. W PR24 o sobotnim Marszu Niepodległości mówił także Dawid Wildstein z TVP Info. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Winnicki o uczestnikach Marszu Niepodległości: ludzie, dla których istotna jest niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 17:34
– Lewicowo-liberalni komentatorzy dopuszczają się zakłamania, oceniając tłum patriotów i narodowców, ludzi, dla których istotna jest niepodległość – mówił w Polskim Radiu 24 Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, członek zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Część mediów, także zagranicznych, ocenia tegoroczny Marsz Niepodległości, jako „faszystowski”.
rozwiń zwiń