X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Katastrofa smoleńska. „7 lat żyliśmy w kłamstwie”

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 09:15
Ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej ujawniają liczne błędy. W trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego znaleziono fragmenty ciał dwóch innych osób  - poinformował nadzorujący śledztwo smoleńskie prokurator Marek Pasionek. W dwóch przypadkach doszło do zamiany ciał. O sprawie w Debacie Poranka mówili Jan Śpiewak (Krytyka Polityczna, Wprost), Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Stanisław Janecki (W Sieci).
Audio
  • 02.06.2017 Debata Poranka: ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Goście: Jan Śpiewak (Krytyka Polityczna, Wprost), Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Stanisław Janecki (W Sieci)

Tomasz Sakiewicz podkreślił, że zaczął się nieprzyjemny proces odkłamywania polskiego życia publicznego. – Żyliśmy 7 lat w kłamstwie, mówiono, że państwo zdało egzamin, wszystko sprawdzono. Jeśli ktokolwiek twierdzi, że robiono wszystko dobrze w śledztwie smoleńskim, to bardzo nie lubi faktów – mówił. Dodał, że to oczywiste, iż samolot uległ destrukcji w powietrzu, a w pierwszych minutach po katastrofie zacierano ślady, byśmy nie mogli się za dużo dowiedzieć.

Stanisław Janecki zaznaczył, że państwo polskie 10 kwietnia zaprezentowało fundamentalną słabość w sytuacjach kryzysowych. – Tusk jako premier w ciągu dwóch godzin powinien mieć wszystko gotowe.  W pierwszych godzinach Rosjanom można było wiele narzucić, bo bali się interpretacji światowej tego, co się zdarzyło. Putin potraktował premiera dużego europejskiego kraju, jak dziecko we mgle, a on się dał tak potraktować. To zdecydowało o wszystkim, czego efektem są te błędy. Gdy Rosjanie zauważyli, że mają bardzo słabego partnera, zrobili co chcieli – wyjaśniał.

Zdaniem Jana Śpiewaka, reakcja PO na całą sytuację jest okropna, a bronienie tego, że trzeba było zrobić pochowki jak najszybciej jest niesmaczne. – Dobrze, że sekcje są robione i sprawa idzie do przodu, ale ogromny niesmak pozostaje. Politycy PO powinni powiedzieć przepraszam, zamknąć ten temat, a to, że dalej w to brną, świadczy o ich intencjach – mówił.  Dodał, że z kolei Rosjanie nie oddają wraku, manipulują faktami po to, by dzielić Polaków.

W rozmowie także o werdykcie Sądu Najwyższego w sprawie ułaskawienia przez prezydenta Mariusza Kamińskiego.  

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.  

Polskie Radio 24/ip

____________________ 

Data emisji: 02.06.2017

Godzina emisji: 8:08

Czytaj także

„Rosjanie zrobili co chcieli, ponieważ nikt ich nie pilnował”

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 20:05
- Nie zachowano jakiejkolwiek staranności przy przewożeniu ciał ofiar katastrofy smoleńskiej do Polski. To prokurator Pasionek był w kwietniu 2010 roku w Moskwie i powinien sam siebie przesłuchać w tej sprawie. Fakt, że trumny nie zostały otwarte w Polsce, to była decyzja prokuratury. Żal mi jest rodzin ofiar, ponieważ przez zaniedbania państwa teoretycznego, na nowo muszą cierpieć – powiedział w audycji Debata Dnia Jarosław Włodarczyk, przewodniczący Press Club Polska. Gościem debaty był też Piotr Skwieciński z tygodnika „wSieci”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie Dnia: "W Moskwie odbywało się niszczenie dowodów"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 22:04
Polska prokuratura czeka na odpowiedź strony rosyjskiej w sprawie sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej na terenie Rosji. Przeprowadzane ostatnio ekshumacje ujawniają liczne błędy. 1 czerwca to międzynarodowy dzień dziecka, jak polskim dzieciom pomaga program Rodzina 500 plus? To najważniejsze tematy, które skomentowali goście audycji Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Lubnauer: dajemy się rozgrywać Rosji

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 08:31
Prokuratura Krajowa przekazała, że ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej ujawniają liczne błędy. Nadzorujący śledztwo smoleńskie zastępca prokuratora generalnego prokurator Marek Pasionek poinformował między innymi, że w trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego ujawniono fragmenty ciał dwóch innych osób. – Daliśmy się upokorzyć Rosjanom – mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Świat: ówcześni rządzący powinni odpowiadać przed Trybunałem Stanu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 11:50
– Poważnie należy się zastanowić nad odpowiedzialnością karną lub przed Trybunałem Stanu dla najważniejszych osób w państwie. Przede wszystkim dotyczy to ówczesnego premiera, ale też Ewy Kopacz czy ministrów Sikorskiego i Arabskiego – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania  Jacek Świat, poseł PiS. Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej ujawniają liczne błędy.
rozwiń zwiń