X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Debata Poranka: potrzebna reforma Biura Ochrony Rządu

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 10:24
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowuje ustawę przekształcającą Biuro Ochrony Rządu. Szef resortu, Mariusz Błaszczak zapowiada, że projekt ma być gotowy w ciągu miesiąca. O reformie BOR rozmawiali w Debacie Poranka ekspert ds. bezpieczeństwa płk Piotr Wroński i posłowie Marek Wójcik (PO) i Arkadiusz Czartoryski (PiS).
Audio
  • 14.02.2017 O reformie Biura Ochrony Rządu. Goście: płk Piotr Wroński (ekspert ds. bezpieczeństwa), Marek Wójcik (poseł PO) i Arkadiusz Czartoryski (poseł PiS)
Nz: funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu podczas wizyty przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. Foto: East NewsBartosz Krupa
N/z: funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu podczas wizyty przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. Foto: East News/Bartosz Krupa

Płk Piotr Wroński wyjaśniał, że ci, którzy pracują w BOR wykonawczo, są ludźmi naprawdę doświadczonymi. – Problemem jest system, który BOR pozbawił oczu i uszu. Ta jednostka wymaga pełnej reorganizacji, musi być wzbogacona o jednostkę analityczną – podkreślił. Dodał, że „niezależnie od tego, jak dobrzy będą funkcjonariusze, jeśli nie zostanie zmieniona organizacja i dane do ręki narzędzia, to nie zadziała”.

Czartoryski zaznaczył, że BOR wymaga reformy, przyjęcia nowych funkcjonariuszy i zakupu nowoczesnego sprzętu. Podkreślił, że to inicjatywa PiS: przeznaczenie środków finansowych i nowe procedury. – Wysłuchajmy jednak ekspertów, a nie fali hejtu. Zmieńmy te służbę tak, by można było się czuć znacznie bezpieczniej – mówił.

W ocenie Wójcika, w zmianach powinno zostać zawarte to, by politycy nie mieli wpływu na funkcjonariuszy, którzy są ich ochroną osobistą. – Ponadto muszą być dobrze dobierani do zadań. Również ważne jest to, by szefowie ochrony mieli decydujący głos, gdy dochodzi do sytuacji związanej z zagrożeniem VIP-a – podsumował.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Świątek.   

Polskie Radio 24/ip

Debata Poranka w Polskim Radiu 24 

___________________

Data emisji: 14.02.2017

Godzina emisji: 9:18


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta) o pracy Biura Ochrony Rządu

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 09:00
Po wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu mówi się o konieczności zreformowania Biura Ochrony Rządu. Jednostce zarzuca się m.in. problemy z przestrzeganiem procedur.  – Możemy w najbliższym czasie spodziewać się ustawy, która w nowy sposób ukształtuje służbę ochrony, da jej większe usprawnienia i możliwości, oby z dobrym skutkiem – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Święcicki (PO) o problemach Biura Ochrony Rządu

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 08:32
– Minister Błaszczak nie może z góry osądzać, kto jest winny – mówił w Rozmowie Poranka Polskiego Radia 24 Marcin Święcicki, poseł Platformy Obywatelskiej. Szefowi resortu spraw wewnętrznych i administracji ferowanie wyroków zarzuca m.in. obrońca 21-letniego kierowcy, który brał udział w zdarzeniu drogowym, w którym ucierpiała premier Beata Szydło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Jakubiak: premier musi być bezpieczna we własnym samochodzie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 09:12
– Ciągłe mówienie, że jest dobrze, swoiste zaklinanie rzeczywistości, powoduje zwiększenie zagrożenia, a nie jego zmniejszenie – podkreślał w Rozmowie Poranka Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15. Gość Polskiego Radia 24 komentował sytuację w Biurze Ochrony Rządu po wypadku premier Beaty Szydło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biuro Ochrony Rządu w przededniu zmian

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 14:25
Minister SWiA Mariusz Błaszczak zapowiada zmiany w Biurze Ochrony Rządu. Przygotowywana jest reforma służby. O sytuacji wokół BOR mówili w Polskim Radiu 24 Andrzej Mroczek, ekspert ds. bezpieczeństwa Collegium Civitas i Beniamin Krasicki, ekspert ds. ochrony i bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń