X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gen. Piotrowski o sytuacji w Afganistanie: nikt nie przewidywał tak pesymistycznego scenariusza

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 09:32
- Nie spodziewaliśmy się, że czynniki przywódcze w Afganistanie będą tak słabe i tak szybko ulegną destrukcji. Uważam, że to wszystko spowodowała postawa głowy państwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasz Piotrowski.
Gen. Tomasz Piotrowski
Gen. Tomasz PiotrowskiFoto: Sztab Generalny WP

Gość PR24 zaznaczył, że nikt się nie spodziewał takiego obrotu spraw w Afganistanie, w którym po wycofaniu wojsk NATO władzę przejęli talibowie. - Sytuacja bardzo szybko uległa pogorszeniu. Nawet najbardziej pesymistyczne scenariusze nie zakładały tego, co się wydarzyło - wskazywał Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych.

talibowie 1200 pap (1).jpg
Afganistan wróci do obcinania rąk i egzekucji. Jest reakcja USA

- W założeniach nie miało być to państwo demokratyczne, ponieważ wiadomo, że przykładanie kalki demokracji zachodniej do tamtych rejonów jest niemożliwe z wielu powodów - mówił.

Czytaj więcej:

- Nie spodziewaliśmy się, że czynniki przywódcze będą tak słabe i szybko ulegną destrukcji. Uważam, że to wszystko spowodowała postawa głowy państwa. Sam słyszałem, dwa dni po wylocie prezydenta Afganistanu, jak bodajże minister edukacji była zrozpaczona, ponieważ wierzyła w swoją misję w tym kraju, a teraz pozbawiona jest dowództwa i nie wie, co ma z sobą zrobić - kontynuował gość "Cafe armia".

- Dodatkowo trzeba podkreślić brak liderów w formacjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. To plus szybkie postępy oddziałów talibańskich doprowadziło w ciągu kilkunastu dni do rozpadu struktur państwa - tłumaczył gość Polskiego Radia 24.

- Powtórzę raz jeszcze: nikt, ale to nikt nie spodziewał się tak pesymistycznego scenariusza. Nikt też nie zakładał, że talibowie, kiedy dojdą do władzy, będą zachowywać pozory stabilności i niesienia za sobą stabilnych, wyważonych zasad rządzenia krajem. Mam nadzieję, że nie dojdzie tam do wojny domowej - zaznaczył dowódca operacyjny.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
20:41 PR24_AAC 2021_10_02-08-38-16.mp3 Gość "Caffe armia" gen. Tomasz Piotrowski, dowódca operacyjny (Cafe armia/Polskie Radio24)

 

***

Audycja: "Cafe Armia"

Prowadząca: Agnieszka Drążkiewicz

Gośćgen. Tomasz Piotrowski (dowódca operacyjny)

Data emisji: 02.10.2021

Godzina emisji: 8.36

nj

Czytaj także

Przyszłość Afganistanu. Andrzej Talaga: kraj nie ma strategicznego znaczenia w skali globalnej

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 15:55
- USA ma zbyt dożo sił rozlokowanych zbyt szeroko na świecie, trzeba je ściągać, by skoncentrować się na najbardziej zagrożonym kierunku, którym ze względów politycznych, gospodarczych i militarnych jest to Indo-Pacyfik a nie Azja Centralna - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute).
rozwiń zwiń