X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Większa armia to jeden z priorytetów szefa MON". Gen. Dębczak o zmianach w systemie rekrutacji

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 09:10
- Dane z portalu rekrutacyjnego świadczą, że co tydzień mamy pomiędzy 250-350 nowych osób chce aplikować do wojska. Są one kierowane do Wojskowych Centrów Rekrutacji - mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor Biura ds. Programu "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" generał brygady Artur Dębczak.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Gen. Artur Dębczak mówił na antenie Polskiego Radia 24 o rekrutacjach do Wojska Polskiego. Sytuacja w tej kwestii stopniowo się poprawia, system został unowocześniony, powstał portal rekrutacyjny i centra rekrutacyjne.

Posłuchaj
21:16 Dębczak.mp3 Gen. Artur Dębczak o zmianach w systemie rekrutacji do wojska (Polskie Radio 24/Cafe Armia)

 

ZOBACZ TAKŻE
błaszczak pap 1200.jpg
Szef MON: Polska się zbroi. To odpowiedź na zagrożenia dotyczące naszego bezpieczeństwa

Nowe rozwiązania

- Jednym z priorytetów ministra obrony narodowej jest zwiększenie stanów liczebnych naszej armii - powiedział gen. Artur Dębczak. Wskazał na "ogrom prac", by rozwinąć system rekrutacji.

Gość PR24 zaznaczył ułatwienia płynące z powstania portalu rekrutacyjnego. - Doprowadziliśmy do tego, że nie trzeba już fizycznie i formalnie zgłaszać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Dany kandydat może zaaplikować z miejsca swojego pobytu i bezpośrednio otrzyma wszystkie wszystkie informacje - powiedział.

Powstały także aplikacje mobilne, które pomagają w zaciągnięciu się do wojska. Gen. Artur Dębczak przyznał, że trzeba było zmienić procedury związane z zachęcaniem do rekrutacji i trafieniem do młodych, którzy mogliby być zainteresowani zaciągnięciem się do Wojska Polskiego, a którzy rzadziej korzystają z takich mediów jak telewizja czy radio.

Czytaj także:

Skrócone formalności

- Należało znaleźć drogę wspólnej komunikacji z nimi, robimy to dla nich, chcemy im zaproponować coś nowego w życiu, możliwości rozwoju - podkreślił.

- Dane z portalu rekrutacyjnego świadczą, że co tydzień mamy pomiędzy 250-350 nowych osób chce aplikować do wojska. Są one kierowane do Wojskowych Centrów Rekrutacji - mówił gość Polskiego Radia 24. Dodał, że wciąż doskonalone są procedury, aby kandydaci jak najszybciej zostali "obsłużeni administracyjnie, lekarsko, psychologicznie".

- Znacznie skróciliśmy czas rekrutacji, kandydat nie musi trzy miesiące biegać pomiędzy wojskowymi instytucjami - dodał gen. Artur Dębczak.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Cafe armia"

Prowadzi: Agnieszka Drążkiewicz

Gość: generał brygady Artur Dębczak (dyrektor Biura ds. Programu "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej")

Data emisji: 31.07.2021

Godzina emisji: 08.35

ms

Czytaj także

Szef MON zapowiada obchody Święta Wojska Polskiego: 30 festynów w całym kraju

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 14:36
- 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego zorganizujemy 30 festynów w całym kraju - zapowiedział w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak. Tegoroczne obchody będą się odbywały pod hasłem: "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń