X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Powstanie Centralny Wojskowy Zespół Sportowy. "Korzystamy z możliwości jakie daje sport"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 09:02
- W 2015 roku w służbie było 95 tys. żołnierzy, obecnie jest 110 tys. Chcemy żeby poziom przyjęć do wojska był na jak najlepszym poziomie. W tym celu korzystamy z możliwości jakie daje sport - powiedział o sporcie w wojsku Mateusz Kurzejewski z MON. Gościem audycji "Cafe Armia" był także płk Tomasz Bartkowiak.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bumble Dee/ Shutterstock

Trwa plebiscyt na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego w 2020 roku. To dziesiąta edycja tej imprezy. Organizowana jest przez czasopismo "Polska Zbrojna". O tym, że wojsko i sport to nieodłączna para, w "Cafe Armia" mówili Mateusz Kurzejewski z MON i pułkownik Tomasz Bartkowiak.

EwqjbmDWUAIeK0b (1).jpg
"Naszą misją jest wspieranie". Gen. dyw. dr Dariusz Parylak o polskim wojsku w Iraku

"Konieczność organizacyjna"

Pułkownik Tomasz Bartkowiak powiedział, że struktura sportowa w wojsku wymagała reorganizacji. Dzięki temu będzie możliwe jej lepsze funkcjonowanie. - 12 kwietnia zostanie sformowany Centralny Wojskowy Zespół Sportowy w oparciu o konsolidację pięciu zespołów sportowych. Jest to konieczność organizacyjna, dlatego że wieloletnie doświadczenia doprowadziły do tego, że system zarządzania sportem wyczynowym w wojsku jest tak rozproszony, że konieczne jest powstanie nowej jednostki organizacyjnej - powiedział.

- Ważnym aspektem będzie także włączenie naszych żołnierzy sportowców w działania komunikacyjno-promocyjne, które będą budować pozytywny wizerunek sił zbrojnych w kraju i za granicą. Nasi żołnierze, sportowcy są najlepszymi ambasadorami Polski na całym świecie poprzez liczne udziały w imprezach międzynarodowych - dodał.

Czytaj także:

Mateusz Kurzejewski podkreślił, że sport jest jednym z elementów, które mają podnieść poziom polskich żołnierzy. - Już od 2018 roku prowadzimy kampanię rekrutacyjną „zostań żołnierzem RP”. Ma to związek z jednym z priorytetów ministra, czyli zwiększania liczebności wojska. Przynosi to efekty, bo w 2015 roku w służbie było 95 tys. żołnierzy, obecnie jest 110 tys. Chcemy żeby poziom przyjęć do wojska był na jak najlepszym poziomie. W tym celu korzystamy z możliwości jakie daje sport - powiedział.

- Już ci sportowcy, którzy są w mundurach odnoszą niezwykłe sukcesy, co było widać podczas ostatnich halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Żołnierze zdobyli zdecydowaną większość medali, którą zdobyli tam Polacy - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
22:12 PR24_mp3 2021_03_27-08-35-43.mp3 Mateusz Kurzejewski i płk Tomasz Bartkowiak o sporcie w wojsku ("Cafe Armia")

* * *

Audycja: Cafe Armia

Prowadzący: Agnieszka Drążkiewicz

Gość: Mateusz Kurzejewski (MON), płk Tomasz Bartkowiak 

Data emisji: 27.03.2021

Godzina emisji: 08.35

dz

Czytaj także

Prof. Kucharczyk: Niezłomni byli żołnierzami ostatniego zrywu narodowego

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 17:04
- Patrząc okiem historyka, Żołnierze Wyklęci, są ostatnimi żołnierzami polskiego powstania. Powstania zapomnianego, bo jeżeli spytać by dzisiaj "zwykłego" Polaka o ostatnie powstanie narodowe, to powiedziałby o Powstaniu Warszawskim - powiedział o walce i znaczeniu Żołnierzy Niezłomnych w historii Polski prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

22 lata temu Polska wstąpiła do NATO. Truskawa: mamy ogromną rolę do spełnienia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 22:30
- Polska z zaścianka NATO stała się poważnym elementem Sojuszu. To jest nasz dorobek po 22 latach - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe fregaty dla Marynarki Wojennej. Szef MON: duża siła rażenia ma odstraszać ew. agresora

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 22:10
- Budowa okrętów obrony wybrzeża Miecznik jako fregat będzie służyła odstraszaniu, jest zgodna ze strategią bezpieczeństwa morskiego wypracowaną przez ośrodek prezydencki – powiedział we wtorek minister obrony Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń