X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dyrektor NCBC: naszymi przeciwnikami są grupy hakerskie pod egidą obcych służb specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 10:00
- Mamy za sobą pierwszy etap czyli budowanie zespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo sieci - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Karol Molenda, dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/OneStockPhoto

Minister Mariusz Błaszczak zainaugurował CYBER.MIL.PL 5 lutego 2019 r. Jest to szereg zaplanowanych działań, które pozwalają m.in. na utworzenie nowego rodzaju wojsk – Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, wykształcenie najlepszych specjalistów zajmujących się informatyką i kryptologią, którzy zasilą Siły Zbrojne RP oraz zwiększenie budżetu na realizację zadań w obszarze kryptologii, cyberbezpieczeństwa oraz rozwoju i utrzymania sieci i systemów teleinformatycznych.

"Najpierw Indianie"

Mariusz Błaszczak 663 PR24.JPG
"Jego zdolności są kluczowe dla bezpieczeństwa Polski". Szef MON o dowództwie V Korpusu Sił Lądowych USA

- Koncepcja zakładała, że najpierw pozyskujemy zespoły czyli Indian, a dowódców czyli Wodzów później. Rozpoczęliśmy więc od naboru, który jest cały czas otwarty. Utworzyliśmy Ekspercie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa, nową jednostkę, która jest naszym poligonem - mówił gość PR24.

Jak dodał, wielokrotnie w ciągu dnia dochodzi do próby ataków naszych systemów potencjalnych adwersarzy. - W przeciwieństwie do innych zespołów cyberbezpieczeństwa i ich przeciwników, nasi adwersarze to grupy hakerskie funkcjonujące pod egidą obcych służb specjalnych lub sformalizowane zespoły, które dostają polecenie by wyciągnąć dane z resoru obrony narodowej w Polsce - powiedział gen. Karol Molenda.


Posłuchaj
21:23 _PR24_AAC 2020_12_05-08-35-02.mp3 Gen. K. Molenda o cyberbezpieczeństwie ("Cafe Armia")

 

Gen. bryg. Karol Molenda to współtwórca jednego z najbardziej zaawansowanych laboratoriów informatyki śledczej w Polsce, a także innowacyjnego laboratorium analiz "Big Data" ruchu sieciowego na potrzeby ochrony systemów teleinformatycznych resortu obrony narodowej. Jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej oraz Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.

Służył w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Specjalizuje się w budowaniu i wdrażaniu rozwiązań nowatorskich z zakresu cyberbezpieczeństwa i najnowocześniejszych technologii. Wspiera projekty naukowo badawcze oraz aktywnie uczestniczy w ustanawianiu bilateralnych relacji z kluczowymi partnerami na arenie międzynarodowej.


Audycja: "Cafe Armia"

Prowadzący: Agnieszka Drążkiewicz

Gość: gen. Karol Molenda (dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni)

Data emisji: 05.12.2020

Godzina: 08.35

Czytaj także

"Przełamuje stereotypy". Pułkownik Grzegorz Kaliciak o najnowszej książce o kobietach w wojsku

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 10:41
- Celem tej książki było przedstawienie interesujących historii kobiet w wojsku - tak o książce "Bez taryfy ulgowej. Kobiety w wojsku" mówił w Polskim Radiu 24 pułkownik Grzegorz Kaliciak.
rozwiń zwiń