X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kurs składa się z kilku etapów". Starszy chorąży sztabowy Piotr Pechta o Szkole Podoficerskiej "Sonda"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 11:07
- W naszej szkole prowadzimy trzy kursy podoficerów - mówił w Polskim Radiu 24 komendant w Szkole Podoficerskiej "Sonda", st. chor. sztab. Piotr Pechta. Gościem audycji był też rzecznik szkoły, st. sierżant, Robert Kowalewski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/terytorialsi

W Szkole Podoficerskiej "Sonda" w Zegrzu trwa kurs dla przyszłych kaprali. 69 szeregowych zawodowych, po etapie e-learningu, będzie przez dwa miesiące brać udział w zajęciach m.in. z taktyki i strzelania. Kwalifikacje wcale nie były łatwe. W drodze do tego etapu odpadło aż kilkudziesięciu kandydatów.

cyberataki haker 1200 free 1200.jpg
"Cyberbepieczeństwo to wyzwanie". Gen. Artur Dębczak o programie "CYBER.MIL z klasą"

- Na kwalifikacje zgłosiło się 220 osób, zakwalifikowanych na pierwszy kurs zostało 69 osób w tym 6 kobiet - mówił Piotr Pechta. Jak dodał, bazowy kurs podoficerski trzeba przejść. Po egzaminie na podoficera, dowódca jednostki może żołnierza mianować na wyższy stopień wojskowy.


Posłuchaj
21:27 PR24_MPLS 2020_10_17-08-34-59.mp3 P. Pechta i R. Kowalewski o Szkole "Sonda" i szkoleniach na podoficerów ("Cafe Armia")

Robert Kowalewski dodał, że zainteresowanie by dostać się do "Sondy" jest bardzo duże. - W ciągu kilku lat będziemy mogli przeszkolić dopiero około 70 proc. tych których potrzebujemy - zauważył.

Szkoła Podoficerska "Sonda" powstała 1 października 2019 roku. Kształcą się tu żołnierze zawodowi na stopnie sierżanta oraz chorążego, a szeregowi zawodowi przygotowują do objęcia pierwszych stanowisk podoficerskich. Jak dotąd w kursach e-learningowych organizowanych przez Sondę wzięło udział prawie 4 tys. żołnierzy zawodowych i obrony terytorialnej, a w kursach kwalifikacyjnych na stopień podoficera i podoficera starszego – 104 żołnierzy zawodowych.

***

Audycja: "Cafe Armia"

Prowadząca: red. Agnieszka Drążkiewicz

Goście: Piotr Pechta (komendant w Szkole Podoficerskiej "Sonda") i Robert Kowalewski (rzecznik w Szkole Podoficerskiej "Sonda")

Data emisji: 17.10.2020

Godzina: 08.36

Czytaj także

"W powietrzu jak i na lądzie trzeba być zdyscyplinowanym". Gen. Piotr Krawczyk o Szkole Orląt

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 10:43
- Lotnictwo jest specyficzne, jeden zależy od drugiego, wymaga zaufania i tego uczymy - mówił w Polskim Radiu 24 Rektor-Komendant LAW, gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasze działania skupiają się teraz na pomocy szkołom". Rzecznik WOT o walce z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 09:10
- Mamy kilkadziesiąt zespołów wymazowych, które mogą pomagać w placówkach oświatowych w ramach operacji "Trwała Odporność" - mówił w Polskim Radiu 24 pułkownik Marek Pietrzak, rzecznik WOT.
rozwiń zwiń