X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przezwyciężono regres w branży i zorgnizowano targi". Bartosz Głowacki o MSPO w Kielcach

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 09:25
- To jedna z nielicznych imprez branży zbrojeniowej, która odbyła się na świecie. To, że te Targi są, to olbrzymi sukces wystawcy, olbrzymi sukces też wielu przedsiębiorstw, które mimo pandemii zdecydowały się wziąć udział w tym wydarzeniu - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Głowacki (magazyn "Raport"). Gościem audycji "Cafe Armia" był także Mariusz Cielma ("Nowa Technika Wojskowa"). Tematem audycji był XXVIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/PGZ_pl (Bartek Grądkowski, Adrian Staszewski)

Kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych stron świata. W Kielcach zakończył się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Ważnym punktem wydarzenia była tradycyjnie wystawa narodowa - tym razem swój potencjał zaprezentuje Wielka Brytania. 

Tegoroczne Targi były inne, niż dotychczas z uwagi na pandemię. Imprezę skrócono, nie było dni otwartych, ograniczono liczbę zwiedzających.

Podczas Salonu na stoiskach polskich i światowych liderów branży obronnej prezentowane były m.in. śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy oraz sprzęt i materiały wojsk chemicznych. Na stoiskach wystawców można było znaleźć ponadto również artykuły żywnościowe i urządzenia do przygotowywania posiłków oraz przechowywania i transportu żywności oraz materiały medyczne.

"Firmy z USA miały problemy sanitarne, żeby przyjechać do Polski"

Audycja "Cafe Armia" została nadana z Kielc i miała charakter relacji z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO. Zaproszeni goście: Mariusz Cielma oraz Bartosz Głowacki ocenili tegoroczną edycję wydarzenia.

- Zauważmy, że edycja 2020 swoimi rozmiarami przypomina targi z lat 90. Mamy specyficzny czas, dla wielu jest zaskoczeniem, że te targi w ogóle się odbywają. Będziemy je długo pamiętać (...) - powiedział Mariusz Cielma.


wot pomoc 1200.jpg
"Nasze działania skupiają się teraz na pomocy szkołom". Rzecznik WOT o walce z COVID-19

To jedna z nielicznych imprez branży zbrojeniowej, które odbywają się w świecie. To, że te targi są, to olbrzymi sukces wystawcy, olbrzymi sukces też wielu przedsiębiorstw, które mimo pandemii zdecydowały się wziąć udział w tym wydarzeniu.  Wiemy, że firmy z USA miały olbrzymie problemy sanitarne, żeby przyjechać do Polski - zdradził Bartosz Głowacki.

W audycji także m.in. o międzynarodowych kontraktach zawartych na Targach przez Hutę Stalowa Wola.

W Targach, które zakończyły się 10.09 uczestniczyło 185 firm z 15 krajów świata. Partnerem strategicznym targów MSPO była Polska Grupa Zbrojeniowa. 

Zapraszamy do wysłuchania

* * *

Posłuchaj

21:39 CAFE ARMIA.mp3 12.09.2020 Bartosz Głowacki: Mówiło się, że pandemia spowodowała regres w branży zbrojeniowej, a okazuje się, że potrafiono kryzys przezwyciężyć. (Cafe Armia/PR24)

 

Audycja: "Cafe Armia"

Prowadząca: Agnieszka Drążkiewicz

Goście: Bartosz Głowacki (magazyn "Raport"), Mariusz Cielma ("Nowa Technika Wojskowa") 

Data: 12.09.2020

Godzina: 8.36

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomoc wojska podczas epidemii. Szef MON: dzięki waszej służbie możemy czuć się bezpieczni

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 16:00
- Dzięki służbie żołnierzy podczas epidemii koronawirusa zostały uchronione tysiące istnień ludzkich - podkreślił we wtorek w Brodnicy szef MON Mariusz Błaszczak, podczas spotkania z żołnierzami z okazji Święta Wojsk Chemicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: umowa o współpracy z USA ma także wymiar głęboko symboliczny

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 10:05
- 100 lat po zwycięstwie polegającym na powstrzymaniu przez Polskę komunistycznej Rosji w jej agresji i dążeniu na Zachód, zawieramy ze Stanami Zjednoczonymi umowę, która wzmacnia bezpieczeństwo naszej ojczyzny - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń