X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ćwiczenia Anakonda-18. "Doskonalimy się we wspólnym działaniu"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 09:40
- Każde przedsięwzięcie poligonowe kończy się wraz z momentem powrotu do garnizonu, obsłużenia sprzętu i osiągnięcia gotowości bojowej do kolejnych zadań - mówił w audycji "Cafe Armia" gen. Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, odnosząc się do ćwiczeń Anakonda-18, w których wzieła udział polska armia wraz z wojskami sojuszniczymi. 
Audio
Na terenie drawskiego poligonu odbył się jeden z ostatnich dynamicznych epizodów drugiego etapu ćwiczenia Anakonda-18 połączony z Dniem Obserwatora
Na terenie drawskiego poligonu odbył się jeden z ostatnich dynamicznych epizodów drugiego etapu ćwiczenia Anakonda-18 połączony z Dniem ObserwatoraFoto: PAP/Marcin Bielecki

Celem szkolenia ogniowego na poligonie w Drawsku Pomorskim była integracja narodowych, sojuszniczych struktur dowodzenia i wojsk w ramach osiągania zdolności do prowadzenia strategicznej operacji obronnej w środowisku zagrożeń konwencjonalnych oraz hybrydowych.

Planowane są już kolejne ćwiczenia. - Skupiamy się na korygowaniu spraw i ćwiczeniu nowych elementów. Nie możemy również zapominać, że jesteśmy w układzie sojuszniczym, czego przykładem jest "Anakonda" i dość duży udział w niej strony amerykańskiej. Doskonalimy się razem w naszym wspólnym działaniu - zaznaczył gen. Jarosław Mika. - Na wnioski po tegorocznych ćwiczeniach jeszcze za wcześnie, ale widzę duże zaangażowanie wojska - dodał Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

W ćwiczeniach Anakonda-18 uczestniczą żołnierze z 10 krajów Sojuszu oraz  struktur dowodzenia i sił NATO. Na terytorium RP doskonali umiejętności około 12 500 żołnierzy, a blisko 5000 żołnierzy w Estonii, Litwie i na Łotwie oraz akwenie Morza Bałtyckiego. AN-18 jest przeprowadzana na poligonach w Polsce, w międzynarodowej przestrzeni powietrznej oraz na Morzu Bałtyckim. Po raz pierwszy w historii ćwiczenie są prowadzone w Estonii, Litwie i na Łotwie. Faza główna ćwiczenia została podzielona na dwa etapy: (LIVEX) ćwiczenie z wojskami w dniach 7-16 listopada 2018 roku oraz (CPX) ćwiczenie dowódczo-sztabowe wspomagane komputerowo prowadzone od 26 listopada do 6 grudnia 2018 roku.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji była Agnieszka Drążkiewicz

Polskie Radio 24/IAR/jp

-------------------------------

Data emisji: 17.11.18

Godzina emisji: 8.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec dynamicznej części manewrów Anakonda-18. Czas na ćwiczenia dowódczo-sztabowe

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 11:58
Największe w tym roku ćwiczenia polskiego wojska - Anakonda18 - dobiegają końca. Szkolenie ogniowe na poligonie w Drawsku Pomorskim zakończy część dynamiczną trwających od 8 listopada ćwiczeń. Działania żołnierzy na drawskim poligonie będą obserwować wojskowi przedstawiciele korpusu dyplomatycznego: 
rozwiń zwiń