X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Koniec akcji ratunkowej w kopalni „Rudna”. Nie udało się nikogo ocalić

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 21:48
Akcja ratunkowa w kopalni Rudna w Polkowicach została zakończona. Odnaleziono ciała 3 ostatnich górników pozostałych pod ziemią po wstrząsie. W jego wyniku zginęło w sumie 8 osób.
Audio
  • 30.11.16 Sylwia Jurgiel o wypadku w kopalni „Rudna” (godz. 12.17)
  • 30.11.16 Wypadek w kopalni „Rudna”. Relacja Lucjana Olszówki (godz.13.01)
  • 30.11 Przemówienie premier Beaty Szydło ws. wstrząsu w kopalni w Polkowicach (godz. 17.05)
Premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej przed kopalnią Rudna w Polkowicach
Premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej przed kopalnią Rudna w PolkowicachFoto: PAP/Maciej Kulczyński

W Magazynie Samorządowym o szczegółach trwającej akcji ratowniczej mówiła w południe Sylwia Jurgiel, rzecznik wojewody dolnośląskiego.

Jak wskazywała gość Polskiego Radia 24, pięciu górników przebywa w szpitalach w Głogowie i Lubinie. – Przebywający w tych placówkach górnicy są w stanie, który nie zagraża ich życiu. Możliwe, że część z nich jeszcze dziś wyjdzie do domu – informowała na naszej antenie Sylwia Jurgiel.

Rzecznik wojewody dolnośląskiego zaznaczyła przy tym, że służby ratownicze nadal próbują pomóc pozostałym górnikom, którzy pozostają pod ziemią. – Cały czas trwa akcja ratunkowa; ratownicy pracują bez przerwy – podkreślała. Zaznaczyła również, że rodziny poszkodowanych pracowników kopalni mogą liczyć na niezbędne wsparcie. – Zarówno służby KGHM, jak i wojewody dolnośląskiego, są w gotowości. Rodziny ofiar znajdują się pod opieką psychologów – mówiła Sylwia Jurgiel.

Na Dolny Śląsk przyjechała premier Beata Szydło. Szefowa rządu spotkała się m.in. z górnikami kopalni „Rudna”. - Łączymy się w bólu z rodzinami, które straciły swoich ojców, synów i braci - mówiła Beata Szydło.  

Przebywający w Szwecji Andrzej Duda zapewnił, że władze kraju zaopiekują się rodzinami zmarłych górników. Prezydent w czwartek, po powrocie ze Szwecji pojedzie na miejsce katastrofy górniczej w Polkowicach. Spotka się tam z rodzinami górników, którzy zgięli w kopalni "Rudna".

Akcja ratownicza w "Rudnej" zakończyła się około godz. 20:00.

Polkowicka kopalnia miedzi „Rudna”, w której doszło do wstrząsu, należy do koncernu KGHM Polska Miedź. Wstrząs w "Rudnej" był największą tragedią w KGHM w ciągu 55 lat.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/mp

Magazyn Samorządowy w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 30.11.16

Godzina emisji: 12.17

Czytaj także

Żałoba w kopalni Rudna po śmierci górników. Akcja ratunkowa trwa

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 12:45
Prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki zapowiada czterodniową żałobę po zawale w kopalni miedzi Rudna w Polkowicach. Część imprez barbórkowych zostanie odwołana. W tragedii zginęło czterech górników. Trwają poszukiwania czterech zasypanych.
rozwiń zwiń