X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Śląsk walczy ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 12:35
Ponad 1,5 tysiąca wniosków o dofinansowanie inwestycji ograniczających tzw. niską emisję złożyli mieszkańcy województwa śląskiego. Dzięki dotacji, która ma wynieść łącznie ponad 4 miliony złotych, wymienionych ma zostać m.in. 750 kotłów grzewczych starego typu, czyli popularnych „kopciuchów”.
Audio
  • 14.09.16 Magazyn Samorządowy: Śląsk walczy ze smogiem
Zdjęcie ilustracyjnefot.pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne/fot.pixabay.com

Łącznie do programu spłynęło 1546 wniosków. – Duże, większe niż oczekiwaliśmy, zainteresowanie świadczy o tym, że mieszkańcy są coraz bardziej świadomi niekorzystnego wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie. Z tego powodu chcą wymieniać przestarzałe źródła ciepła – mówił w Magazynie Samorządowym Łukasz Frydel z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Jak podkreślał gość Polskiego Radia 24, w kontekście walki ze smogiem ważna jest wymiana wciąż popularnych w Polsce „kopciuchów”. – W tego typu urządzeniach spala się niemal wszystko, łącznie z niskiej jakości węglem czy odpadami. „Kopciuchy” charakteryzują się dużą emisją szkodliwych substancji i niską sprawnością – wyjaśniał Frydel.

Kierowany do osób fizycznych – właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych – pilotażowy program dofinansowania inwestycji ograniczających tzw. niską emisję prowadzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/PAP/mp

___________________

Data emisji: 14.09.2016

Godzina emisji: 12.17

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miasta toną w smogu

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 14:16
– Polska jest najbardziej zanieczyszczonym krajem w Unii Europejskiej jeśli chodzi o powietrze – mówił w Magazynie Samorządowym Piotr Siergiej (Polski Alarm Smogowy). W sobotę 14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraków w smogu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 12:46
Kraków jest jednym z „liderów” w ranking stu najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. Jednakże sytuacja się poprawia – zapewniał  w Magazynie Samorządowym Polskiego Radia 24 Witold Śmiałek, doradca Prezydenta Miasta Krakowa.
rozwiń zwiń