X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Antoni Mężydło (PO) o zapowiedzi szefa MON: gesty są potrzebne

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 17:09
Minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz, zapowiedział odebranie stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi. – W związku z tą decyzją nie powinno być wielkich sprzeciwów, zarówno w parlamencie, jak i społeczeństwie – komentował w Rozmowie Parlamentarnej Antoni Mężydło, poseł Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • 13.12.16 Antoni Mężydło (PO)o zapowiedzi szefa MON: Gesty są potrzebne
Antoni Mężydło
Antoni MężydłoFoto: wikipedia |Adrian Grycuk

Jak podkreślał na naszej antenie Antoni Mężydło, stan wojenny wyrządził wiele szkód. – Wprowadzenie stanu wojennego to nie tylko bezpośrednie ofiary, ale także straty dla całej Polski – mówił gość Polskiego Radia 24. – Gdyby nie było stanu wojennego, nasza historia, chociażby pod względem gospodarczym, mogłaby potoczyć się inaczej. Byliśmy objęci zagranicznym embargiem; straciliśmy dekadę, w której świat intensywnie poszedł do przodu – tłumaczył polityk.

W opinii posła Platformy Obywatelskiej, zapowiadane odebranie stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi, w związku z wprowadzeniem stanu wojennego, nie będzie wzbudzało większych kontrowersji. – Gesty symboliczne są potrzebne – mówił Antoni Mężydło.

Gość Rozmowy Parlamentarnej odniósł się również do organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji manifestacji pod hasłem "Strajk Obywatelski". – 13 grudnia powinniśmy uczcić pamięć ofiar stanu wojennego. Nie wykorzystywać tej daty do celów politycznych– podkreślał Antoni Mężydło.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem Rozmowy Parlamentarnej była Ewa Wasążnik.

Polskie Radio 24/mp

Rozmowa Parlamentarna w Polskim Radiu 24 - wszystkie wywiady

__________________

Data emisji: 13.12.16

Godzina emisji: 16.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cezary Łazarewicz: Kiszczak był głównym macherem w sprawie Przemyka

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 14:18
- To Czesław Kiszczak podjął decyzję, że nie należy wydawać milicjantów i szukać innych rozwiązań - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Łazarewicz, który otrzymał nagrodę w 9. edycji konkursu "Książka Historyczna Roku". Dziennikarza i publicystę wyróżniono w kategorii "Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku". Uznanie jury zdobyła jego praca pt. "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Naimski: KOD wybiera symbolikę PZPR

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 08:02
– Marsz KOD rusza sprzed byłej siedziby Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. To jest symboliczne – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Naimski, sekretarz stanu w kancelarii premiera, opozycjonista w czasach PRL. Gość Rozmowy Poranka wspominał 13 grudnia 1981 roku, a także odniósł się do dzisiejszych podziałów społeczno-politycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rocznica Grudnia 1970. Rola wojska w PRL

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 17:55
– Armia w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej miała jasno określony cel. Miała bronić podstaw systemu komunistycznego – mówił w Cafe Armii prof. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego. 17 grudnia mija 46. rocznica „Czarnego Czwartku”, najtragiczniejszego dnia Grudnia ’70.
rozwiń zwiń