X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Serwisy streamingowe i VOD, czyli filmy w epoce dystrybucji cyfrowej 

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 15:04
Serwisy internetowe proponują w legalny sposób dostęp do nowych oraz popularnych filmów i seriali. Dla wielu użytkowników serwisy streamingu i VOD są ciekawą alternatywą dla tradycyjnej telewizji – mają często inną ofertę, a z ich zbiorów można korzystać gdzie się chce i kiedy chce. Z naszymi gośćmi – Dawidem Muszyńskim, redaktorem naczelnym serwisu naekranie.pl i Tomaszem Małeckim z serwisu Movies Room – rozmawialiśmy w 24 Poziomie – Magazynie Nowych Technologii o zaletach i wadach tej drogi dystrybucji treści wideo.
Audio
  • 04.03.17 24 Poziom: Serwisy streamingwe i VOD, czyli filmy w epoce dystrybucji cyfrowej 
Netflix zadebiutował na polskim rynku w 2016 r.
Netflix zadebiutował na polskim rynku w 2016 r.Foto: pexels

By z nich korzystać wystarczy dostęp do internetu i urządzenie, które może je obsłużyć. Koszt usługi miesięcznej porównywalny jest do kwoty zakupu jednego filmu na DVD – wychodzi więc o wiele taniej. W ofercie są zazwyczaj dużo większe zbiory niż w wypożyczalniach tradycyjnych.

Video on demand (VOD), to alternatywa dla dawnych wypożyczalni wideo. To, co wychodzi na DVD, automatycznie trafia do tego serwisu. Film można za jednorazową opłatę wypożyczyć na określoną ilość czasu i oglądać tyle, ile nam się żywnie podoba. Poprzez serwisy streamingowe mamy za darmo lub opłatą dostęp do szeregu biblioteki. Zarówno VOD, jak i serwisy streamingowe tworzą własne unikalne treści, których nie znajdziemy w telewizji – podkreślał Dawid Muszyński.

Jedną z zalet internetowych rozwiązań jest to, że można dzięki nim obejrzeć produkcje, które miały swoją premierę za granicą nie czekając na premierę polską. - Zniesienie barier jeśli chodzi o streaming polega na tym, że za pomocą jednego kliknięcia odpalamy serial na całym świecie – wskazywał Dawid Muszyński.

– To obecnie interesująca alternatywna względem telewizji oraz w dłuższej perspektywie dla kina, ponieważ te serwisy proponują własne produkcje, które są wyświetlane za pośrednictwem ich własnych stron i portali – powiedział Tomasz Małecki.

W audycji także przegląd wiadomości technologicznych, recenzja gry For Honor i pierwsze wrażenia z Tormen: Tides of Numenera - duchowego następcy kultowej gry Planescape: Torment.

Całość rozmowy do odsłuchania w audycji.

Program prowadzili Przemysław Pawełek i Kuba Lech.

Polskie Radio 24/dds

24. poziom - Magazyn Nowych Technologi w Polskim Radu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 04.03.2017

Godzina emisji: 14.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śmierć VHS i DVD

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 18:36
Oferowały tysiące filmów z różnych stron świata i ściągały do siebie dziesiątki spragnionych wrażeń widzów. Właśnie w wypożyczalniach VIDEO-DVD największe klasyki światowego kina sąsiadowały z absolutnymi porażkami kinematografii. Obecnie ich miejsce skutecznie zajmują Internet i telewizja cyfrowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczeństwo w sieci

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 15:30
W Internecie na każdym kroku można natknąć się na treści, które są nieodpowiednie dla dzieci i młodzieży. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zorganizowały seminarium „Skuteczna Ochrona dzieci i młodzieży w Internecie”. Spotkanie odbyło się 16 grudnia. Patronem medialnym wydarzenia było Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie będzie ograniczeń terytorialnych w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 09:39
Komisja Europejska chce zniesienia geoblockingu, czyli ograniczeń terytorialnych w Internecie. Czy już niedługo odbiorcy usług on-line będą mogli oglądać filmy i słuchać muzyki bez względu na to, gdzie się znajdują? O tym w rozmowie z Piotrem Arakiem z „Polityki Insight”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

VOD w Polsce. "Telewizje kablowe nasyciły rynek"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 10:44
"Czas oglądania telewizji odnotowuje kilkuprocentowe spadki wśród osób młodych. Spadki te są mocno skorelowane z rozwojem subskrypcyjnych serwisów na życzenie" - wynika z analizy agencji MEC czasu oglądania telewizji wśród osób w wieku od 13 do 29 lat w wielu krajach Europy. Trend ten skomentowała w Polskim Radiu 24 Kaja Szafrańska z kanału Jakbyniepaczec.
rozwiń zwiń