Irena Lasota o rusofobii: można jej nie mieć i być silnie krytycznym wobec działań Rosji

2022-05-13, 20:05

Irena Lasota o rusofobii: można jej nie mieć i być silnie krytycznym wobec działań Rosji
Irena Lasota. Foto: PAP/Marcin Obara

- "Gazeta Wyborcza" od samego początku stara się nas wszystkich ostrzegać, żebyśmy nie popadli w jakąś fobię, bo ta Rosja wcale tak bardzo nie popiera Putina - mówiła w Polskim Radiu 24 Irena Lasota, publicystka z Waszyngtonu.

Naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik, odnosząc się do wojny na Ukrainie, ocenił, że "jest to wojna Putina i nie należy przesadzać z rusofobią". Słowa redaktora oceniła na antenie Polskiego Radia 24 Irena Lasota. 

Jak wskazała, "każda fobia nie jest zdrowa, bo jest to określenie stanu psychicznego". - Na pewno lepiej nie mieć rusofobii, natomiast można być silnie krytycznym wobec tego, co Rosja robi i robiła - zaznaczyła.

"Rosja wcale tak bardzo nie popiera Putina"

- "Gazeta Wyborcza" od samego początku, od Krymu, tym bardziej od 24 lutego, stara się nas wszystkich ostrzegać, żebyśmy nie popadli w jakąś fobię, bo ta Rosja wcale tak bardzo nie popiera Putina - powiedziała.

- Dziś możemy powiedzieć, że może nie popiera w 100 proc., natomiast te protesty, które są organizowane, które widzimy, nie obejmują nawet jednego procenta społeczeństwa - podkreśliła.

Jak wskazała, "należy też oddzielać protest przeciw wojnie, którą Rosja zaczęła z Ukrainą, od protestów przeciw nieudanej wojnie". - Coraz więcej słyszymy, że ludziom się nie podoba, że Rosja przegrywa - dodała.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj

Irena Lasota: można nie mieć rusofobii i być silnie krytycznym wobec działań Rosji (Polskie Radio 24) 26:50
+
Dodaj do playlisty

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Irena Lasota, publicystka z Waszyngtonu

Data emisji: 13.05.2022

Godzina emisji: 19.33


***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.


jb

Polecane

Wróć do strony głównej