X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jest szansa na zmniejszenie napięcia wokół kwestii Tajwanu". Dr Bogusz o rozmowie na linii USA-Chiny

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 20:18
- Być może Chiny zmniejszą trochę liczbę prowokacji przeciwko Tajwanowi. Nie zrezygnują z nich w ogóle, ale zmniejszą ich intensywność - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Bogusz (OSW).
Xi Jinping i Joe Biden
Xi Jinping i Joe BidenFoto: Kaliva/Shutterstock/ Oscar Ivan Lopez/Shutterstock

W tym tygodniu odbyła się wirtualna rozmowa prezydenta USA z przewodniczącym Chin. - Sprawa Tajwanu była najdłużej dyskutowanym tematem podczas rozmów prezydentów Joe Bidena i Xi Jinpinga - poinformował Biały Dom po wtorkowym wirtualnym spotkaniu przywódców USA i Chin. Przekazał też, że Biden jasno podkreślił poparcie dla polityki "jednych Chin" i obecnego status quo dotyczącego wyspy.

Jakub Wiech scr 1200.jpg
"Porozumienie Chin i USA zaskakuje". Jakub Wiech podsumowuje COP26

W opinii rozmówcy PR 24  tej chwili jeszcze niewiele wynika z tej rozmowy. - Nie należy zbyt wiele oczekiwać. Dla niektórych komentatorów wielkim sukcesem jest już to, że panowie ze sobą rozmawiali, co prawda wirtualnie - zaznaczył. 

Jakie skutki może przynieść dialog podjęty przez USA i Chiny?  

- Na pewno obydwie strony chcą zachować kanał łączności i możliwość dialogu, choćby po to, żeby uniknąć sytuacji, w której sprawy wymkną się spod kontroli i dojdzie do jakiejś eskalacji i może do konfliktu, który by wybuchł całkowicie przypadkowo, a który mógłby również wynikać z niewłaściwej oceny intencji drugiej strony. Aby tego uniknąć, potrzebne są rozmowy - podkreślił gość audycji.

Posłuchaj
25:15 PR24_mp3 2021_11_18-19-33-01.mp3 Dr Michał Bogusz o rozmowie Joe Bidena z przywódcą Chin ("Świat w powiększeniu") 

Pozostałymi tematami, które poruszyli przywódcy, była współpraca w walce z pandemią koronawirusa i zmianami klimatu, a także problemy programów nuklearnych Iranu i Korei Północnej oraz sytuacja w Afganistanie.

                       

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Świat w powiększeniu"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gość: dr Michał Bogusz (OSW) 

Data emisji: 18.11.2021

Godz. emisji: 19.33 

kmp

Czytaj także

"Porozumienie Chin i USA zaskakuje". Jakub Wiech podsumowuje COP26

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 17:30
- Najbardziej zaskakującym było wspólne stanowisko USA i Chin w sprawie klimatu, a które zostało wczoraj niespodziewanie przyjęte - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech (energetyka24.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze spotkanie "twarzą w twarz" Xi Jinpinga i Joe Bidena. Rozmowa głównie dotyczyła Tajwanu

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 07:57
- Sprawa Tajwanu była najdłużej dyskutowanym tematem podczas rozmów prezydentów Joe Bidena i Xi Jinpinga - poinformował Biały Dom po wtorkowym wirtualnym spotkaniu przywódców USA i Chin. Przekazał też, że Biden jasno podkreślił poparcie dla polityki "jednych Chin" i obecnego statusu quo dotyczącego wyspy.
rozwiń zwiń