X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dyktatura większości". Prof. Ryszard Legutko o Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 21:21
- Wszystkie komisje, cała władza, są w rękach lewicowej większości, to ok. 80 proc. Parlamentu Europejskiego. To większość, która robi właściwie wszystko, co chce. Decydują nie tylko o tym, kto rządzi, ale też jak należy interpretować czy omijać prawo - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Hadrian/Shutterstock

Parlament Europejski przyjął w czwartkowym głosowaniu rezolucję zatytułowaną "Wolność mediów i dalsze pogarszanie się praworządności w Polsce". Przeciwko głosowali eurodeputowani PiS, za - przedstawiciele PO, SLD i Wiosny.

Dokument został przyjęty głosami 502 posłów wobec 149 głosów przeciwnych i 36 wstrzymujących się.

Beata Kempa 1200.jpg
Beata Kempa o braku akceptacji KPO: działania Komisji Europejskiej nie mają umocowania traktatowego

Prof. Ryszard Legutko komentował działanie instytucji Unii Europejskich, także w kontekście rezolucji i uchwał przyjmowanych przez Parlament Europejski. - Parlament Europejski z chęcią zmieniłby wszystkie rządy, które nie są rządami lewicowymi. PE to bardzo dziwna instytucja, która ilustruje to schorzenie polityczne, dyktaturę większości - ocenił.

- Na szczęście Parlament Europejski nie ma władzy ustawodawczej - gdyby miał, to biada nam wszystkim - ale niewątpliwie ma wielkie apetyty. W rozpoczynającej się konferencji o przyszłości Europy jednym z pomysłów jest to, by dać tej większości władzę ustawodawczą. To by oznaczało, że polski parlament powinien się rozjechać, bo nie będzie miał nic do roboty, natomiast bylibyśmy rządzeni przez ludzi, których nie wybraliśmy, a którzy reprezentują bardzo skrajną orientację lewicową. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie - stwierdził gość audycji.

Posłuchaj:

25:01 PR24_mp3 2021_09_16-19-33-17.mp3 Prof. Ryszard Legutko o instytucjach UE (Polskie Radio 24 / Świat w powiększeniu)

Czytaj także: 

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Świat w powiększeniu

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: prof. Ryszard Legutko

Data emisji: 16.09.2021

Godzina emisji: 19:33

PR24/ka

Czytaj także

"W Europie toczy się Kulturkampf". Prof. Grzegorz Kucharczyk o rezolucji PE

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 11:08
- Zwróćmy uwagę na drogę, jaka została pokonana, od dyskursu równościowego, tolerancji dla mniejszości, przede wszystkim seksualnych, do ich afirmacji i wreszcie penalizacji, karania tych, którzy nie są dość gorliwi w wyznawaniu "tęczowej" moralności - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Lisicki: nie ma w tej chwili siły politycznej, która by ogłosiła, że zamierza dokonać polexitu

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 13:29
- O ile teraz nikt nie myśli o polexicie, to moim zdaniem, w dłuższej perspektywie Polska będzie musiała na poważnie się nad tym zastanowić - powiedział w audycji "Północ-Południe" na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń