X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rosja ustami Ławrowa zareagowała nerwowo". Bobołowicz o Platformie Krymskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 21:45
- Polska świetnie włączyła się w format międzynarodowy jakim jest Platforma Krymska. Pytanie, czy pójdziemy za ciosem i powołamy naszego pełnomocnika - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Bobołowicz, korespondent polskich mediów w Kijowie.
Siergiej Ławrow
Siergiej ŁawrowFoto: Shutterstock.com / Sasa Dzambic Photography

Czy Platforma Krymska będzie przełomem? Podstawowym jej celem jest przywrócenie kwestii okupowanego od 2014 r. przez Rosję Krymu na poziomie międzynarodowym. - Pokazanie, że Rosja też może dołączyć, jest ładnym zabiegiem dyplomatycznym pokazującym że Platforma Krymska nie ma charakteru konfrontacyjnego - mówił gość PR24.


shutterstock merkel putin free putin merkel free 1200.jpg
Prof. Miszczak o polityce Merkel wobec Rosji: jej bilans jest pozytywny

Inauguracyjny szczyt Platformy Krymskiej odbył się w przeddzień obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy. W pierwszym spotkaniu udział wzięło 44 przedstawicieli państw świata. Na szczeblu prezydenckim były reprezentowane: Łotwa, Estonia, Słowacja, Węgry, Mołdawia, Słowenia i Finlandia. Poza tym do Kijowa z oficjalnymi wizytami przybyli prezydenci Litwy i Polski, Gitanas Nausėda oraz Andrzej Duda. Na szczycie był obecny przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. USA reprezentował sekretarz transportu administracji Joe Bidena Pete Buttigieg.

"Czyhanie na integralność FR"

- O tym, że Platforma Krymska jest jednak wrogim w stosunku do Rosji gestem, świadczy reakcja rosyjskiej dyplomacji, także późniejsza wypowiedź Siergieja Ławrowa, mówił on bowiem o czyhaniu na integralność terytorialną Federacji Rosyjskiej. Bardzo ważny jest następny krok, tzn. jak dalej ma funkcjonować Platforma Krymska, Ukraina pokazała swoje tutaj pomysły - podkreślił Paweł Bobołowicz.

Prezydent Ukrainy w trakcie szczytu oświadczył, że Ukraina samodzielnie nie jest w stanie rozwiązać problemu okupowanego Krymu i konfliktu w Donbasie. Dlatego wsparcie ze strony społeczności międzynarodowej jest czymś bardzo ważnym. "Ukraina wraz z przyjaciółmi, uczestnikami Platformy Krymskiej, zaczyna pisać nowy rozdział w historii kraju, w historii ukraińskiego Krymu: to rozdział o deokupacji, to mój ostateczny cel, ostateczny cel naszego kraju, pracy Platformy Krymskiej" – oświadczył Wołodymyr Zełenski.


Posłuchaj
25:31 PR24 2021_08_26-19-33-20.mp3 Paweł Bobołowicz o Platformie Krymskiej ("Świat w powiększeniu")

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Paweł Bobołowicz (korespondent polskich mediów w Kijowie)

Data emisji: 26.08.2021

Godzina: 19:33

Czytaj także

"Nie można wykluczyć eskalacji militarnej". Dr Kardaś o relacjach Rosja-Ukraina

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 14:09
- Nie wykluczałbym tego, że w momencie, gdy sam fakt dyslokacji wojsk okaże się nieskuteczny, Rosjanie zdecydują się na jakiś rodzaj ograniczonej eskalacji w terenie przede wszystkim Donbasu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Szymon Kardaś, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Są bardzo solidarni i organizują się na uchodźstwie". Hlebowicz o Tatarach krymskich

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 21:18
- Z Krymu wyjechało 20-30 tys. Tatarów. Najwięcej osób udało się do najbliżej położonych regionów. Wiem, że się organizują, bo są bardzo solidarni. Przedstawicie w różnych rejonach są przedstawicielami uchodźców - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Hlebowicz, były działacz Solidarności Walczącej.
rozwiń zwiń