X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Białoruś rok po wyborach. Dr Adam Eberhardt: Łukaszenka odzyskał pewność siebie

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 20:24
- Wśród Białorusinów jest poziom niezadowolenia, również strachu przed represjami, ale system nie daje możliwości, by ta para uszła. To jest pewien problem, że złość społeczna będzie się gromadzić i kiedyś pewnie ponownie wybuchnie, ale już ze zdwojoną siłą - powiedział w Polskim Radiu 24 dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Adam Eberhardt. 
Aleksander Łukaszenka - plakat na proteście w Kijowie
Aleksander Łukaszenka - plakat na proteście w KijowieFoto: Shutterstock.com/Review News

Mija rok od sfałszowanych wyborów na Białorusi, których rezultat doprowadził do wybuchu masowych protestów. - Bardzo mało brakowało, a system by się zawalił - mówił w Polskim Radiu 24 dr Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. - To była kwestia bardzo dużej mobilizacji społecznej i pokojowej formy protestów, co utrudniło zwycięstwo ruchu protestu - dodał szef OSW.

POLSKIE RADIO dla Bialorusi.jpg
Raport Białoruś - specjalny serwis PolskieRadio.pl

Gość "Świata w powiększeniu" zaznaczył, że po trwających protestach, które z początku były zaskoczeniem dla reżimu, Łukaszenka "odzyskał pewność siebie za pomocą terroru wprowadzonego wobec własnego społeczeństwa". Jak dodał, istotną rolę w zwycięstwie władz odegrały "lojalność nomenklatury i struktur siłowych, które Łukaszenka utrzymał i wsparcia Federacji Rosyjskiej, która zadeklarowała, że jeśli losy Łukaszenki będą się ważyć, to Putin zastrzega sobie możliwość interwencji". 

"Para kiedyś wybuchnie"

- Dzisiaj Łukaszenka rzeczywiście ma pełną kontrolę nad państwem i stara się zastraszyć i sterroryzować społeczeństwo, aby nikomu nie przyszło do głowy wychodzenie na ulice - ocenił rozmówca Polskiego Radia 24.

Czytaj także: 

- Proszę pamiętać, że jest problem systemowy, jaki się utrzymuje. Wśród Białorusinów jest poziom niezadowolenia, również strachu przed represjami, ale system nie daje możliwości, by ta para uszła. To jest pewien problem, że złość społeczna będzie się gromadzić i kiedyś pewnie ponownie wybuchnie, ale już ze zdwojoną siłą - mówił Adam Eberhardt.

Posłuchaj
25:16 Eberhardt - PR24_mp3 2021_08_08-19-33-33.mp3 Dr Adam Eberhardt o sytuacji na Białorusi ("Świat w powiększeniu"/ PR24)

Więcej o sytuacji na Białorusi - w nagraniu. 

***

Audycja: "Świat w powiększeniu

ProwadzącyMateusz Drozda

Gość: dr Adam Eberhardt (dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich)

Data emisji: 08.08.2021

Godz. emisji: 19.33


mbl

Czytaj także

Piotr Pogorzelski: Cimanouska uderzyła bezpośrednio w otoczenie Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 14:56
- Gdyby Kryscina Cimanouska wróciła na Białoruś, jej kariera sportowa na pewno byłaby zagrożona. Zapowiadano jej wykluczenie z reprezentacji, to zapewne minimum. Reżim w Mińsku jest w stanie zrobić o wiele więcej ludziom, którzy są wobec niego nieposłuszni czy go publicznie krytykują - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Pogorzelski (Biełsat TV).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łatuszka: Łukaszenka podchodzi do sportu jak do swojej zabawki

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 17:11
- Chciałbym, żeby Kryscina Cimanouska występowała pod biało-czerwono-białą flagą, jako obywatelka niepodległej i suwerennej Białorusi, demokratycznego kraju. Mam nadzieję, że szybko do tego dojdzie - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Łatuszka, białoruski opozycjonista, były ambasador Białorusi w Polsce, obecnie jeden z liderów białoruskiej Rady Koordynacyjnej
rozwiń zwiń