X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Bobołowicz: istnieje niebezpieczeństwo, że Ukraińcy uznają, iż są niechciani przez Zachód

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 20:12
Paweł Bobołowicz, korespondent polskich mediów na Ukrainie, wskazał na antenie Polskiego Radia 24 na "niekonsekwencję struktur zachodnich we wspieraniu Ukrainy". Z kolei dziennikarz Polskiego Radia Adam Dąbrowski mówił o sytuacji pandemicznej w Wielkiej Brytanii. Stwierdził, że droga do pokonania koronawirusa "będzie bardziej wyboista, niż wydawało się jeszcze miesiąc temu".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mykola Komarovskyy / Shutterstock.com

- Indyjski wariant dominuje na Wyspach i powoduje skokowy wzrost liczby zakażeń - mówił Adam Dąbrowski. Pomimo "superszybkiego" tempa szczepień w Zjednoczonym Królestwie, jak zauważył Adam Dąbrowski "wirus też przyspieszył". - Ten "wyścig" jest coraz bardziej zacięty - komentował.

Zdaniem korespondenta Polskiego Radia z Wielkiej Brytanii "są też dobre wiadomości". - Większość ekspertów spodziewa się, że ta fala będzie łagodniejsza niż poprzednie. Powodem są właśnie szczepionki - mówił. Wskazał też, że choć rośnie liczba zakażeń, to liczba nowych hospitalizacji jest od niej nieproporcjonalnie mniejsza. Przytoczył też statystki, według których zdecydowana większość osób, które trafiły ostatniej doby do szpitala, nie była zaszczepiona.

Posłuchaj
24:56 [PR24]PR24 (mp3) 8 czerwiec 2021 19_33_27.mp3 "Świat w powiększeniu". Sytuacja pandemiczna w Wlk. Brytanii, sytuacja polityczna Ukrainy (Polskie Radio 24)

 

Czytaj również:

***

Sprawa ukraińska będzie zapewne jednym z tematów rozmowy Joe Biden-Władimir Putin w Genewie. Kijów wciąż domaga się od Zachodu wsparcia w jego euroatlantyckich aspiracjach, tymczasem takie kwestie jak złagodzenie podejścia Waszyngtonu do Nord Stream 2 mogą budzić irytację mieszkańców naszego wschodniego sąsiada, a być może wzmocnić głos prorosyjskich sił politycznych w tym kraju.


CZYTAJ RÓWNIEŻ
nord stream 2 1200.jpg
Nord Stream 2. Blinken: pracujemy nad zabezpieczeniem Ukrainy przed szantażem energetycznym Rosji

Paweł Bobołowicz wskazał na "niekonsekwencję struktur zachodnich we wspieraniu Ukrainy". - Istnieje niebezpieczeństwo, że Ukraińcy zaczną mówić: "a może ten Zachód nas nie chce?" - mówił. 

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że Unia zna już podobny przykład. Przez pewien czas do członkostwa w niej aspirowała Turcja, w której po latach te kwestie "wypadły z przestrzeni publicznej". 

- Na razie jednak prezydent Wołodymyr Zełenski wyraźnie wskazuje euroatlantycką drogę, która zapisana jest wprost w konstytucji. (...) Oficjalnie Ukraina, nawet po takich nieco nieprzychylnych ruchach, nie powinna z tego rezygnować - podkreślił dziennikarz.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Świat w powiększeniu"

Prowadził: Antoni Opaliński

Goście: Paweł Bobołowicz (korespondent polskich mediów na Ukrainie), Adam Dąbrowski (Polskie Radio)

Data emisji: 8.06.2021

Godz. emisji: 19.33

ms, IAR, PR24

Czytaj także

"Gazowa bomba podłożona pod Europę". Krzysztof Szczerski o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 21:15
- Jestem przekonany, że jego dokończenie i uruchomienie może spowodować największy kryzys w polityce europejskiej od początku procesu integracji europejskiej - mówił o Nord Stream 2 Krzysztof Szczerski, szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń